prava cheloveka

У травні 2018 року в окупованих Луганській та Донецькій областях, які перебувають під контролем окупаційної адміністрації РФ, були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, залучення школярів до пропаганди, примушування до вступу жителів територій так званих «ЛНР» і «ДНР» в «громадські організації», створення паралельної правової системи, порушення прав власності, перешкоджання діяльності міжнародних організацій. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

 

  1. Незаконні арешти, затримання та обмеження свободи пересування

Окупаційна адміністрація Російської Федерації в окупованій Луганській і Донецькій областях обмежує переміщення громадян в нічний час за допомогою так званої «комендантської години». При цьому періодично проводяться рейди по виявленню «порушників». Так в ніч з 25 по 27 травня в результаті операції «Нічне місто» «поліція» окупаційної адміністрації затримала 373 особи за порушення комендантської години.

3 травня 2018 року окупаційна адміністрація Російської Федерації в окупованій Донецької області повідомила, що «за підозрою в шпигунстві на користь українських спецслужб» затримано громадянина України Дзицюк Віктор Миколайович, 1988 року народження. Повідомляється, що затриманий нібито здійснював провезення на територію так званої «ДНР» вибухові речовини. А також «займався збором, аналізом і передачею українським спецслужбам інформації, що завдає шкоди безпеці ДНР і брав участь в організації і проведенні терактів на території ДНР». Затриманому загрожує від 12 до 20 років позбавлення волі.

3 травня 2018 року на подвір’ї свого будинку співробітниками так званого «міністерства доходів і зборів» був затриманий Семен Кузьменко, який в 2014-2016 роках працював в окупаційній адміністрації РФ в окупованій Донецької області на посаді «міністра транспорту ДНР». На наступний день Семен Кузьменко був відпущений, про що він написав на своїй сторінці в Facebook.

5 травня 2018 року в окупованій Луганській області, підконтрольної окупаційної адміністрації РФ, співробітниками так званої «МГБ ЛНР» на КПВВ «Станиця Луганська» був затриманий житель Луганська з великою партією амфетаміну, нібито переданого йому українськими спецслужбами в Києві. Ім’я затриманого не уточнюється.

17 травня 2018 року місцевий житель повідомив, що окупаційна адміністрація Російської Федерації в окупованій Луганській області заборонила співробітникам так званих «райдержадміністрацій» і «міськрад» виїжджати за межі «ЛНР». Заборона стосується не тільки підконтрольної Україні території, але і поїздок в Росію.

28 травня 2018 року на території окупованої Луганській області, підконтрольної окупаційної адміністрації РФ, в Луганську в районі ринку «Околиця» так званим «патрулем МВС ЛНР» були затримані двоє підлітків. Як повідомляється в соціальній мережі «Вконтакте» у дітей була виявлена українська символіка. Підлітки були передані співробітникам так званої «МГБ ЛНР».

 

  1. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

В окупованих Донецькій і Луганській областях, окупаційні адміністрації Російської Федерації і підконтрольні ЗМІ продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результатах їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

В окупованих територіях Донецької та Луганської областей в травні продовжив роботу нещодавно створений так званий «український народний трибунал з розслідування військових злочинів режиму Порошенко проти громадян України» ( «УНТ»)

21 травня 2018 року на засіданні так званого «українського народного трибуналу» «обвинувач» Сергій Кожем’якін зажадав «довічного ув’язнення для президента України і його спільників за злочини проти народу Донбасу».

Про свою діяльність в травні повідомляють так звана «рада міністрів ЛНР» і депутати «народної ради ЛНР».

5 травня 2018 року «депутати» так званої «народної ради ЛНР» прийняли 2 закони: «Про внесення змін до окремих законодавчих актів Луганської Народної Республіки», згідно з яким вводиться безстрокове призначення суддів і розширюється коло претендентів на цю посаду і закон «Про вивізне мито».

15 травня 2018 року так звана «рада міністрів ЛНР» внісла зміни до постанови «Про затвердження Правил торгівлі на ринках».

25 травня 2018 року так званою «радою міністрів ДНР» прийнято постанову «Про внесення змін до Тимчасового порядку надання в постійне користування та передачі в оренду земельних ділянок на території Донецької Народної Республіки, затвердженого Постановою Ради Міністрів Донецької Народної Республіки від 2 вересня 2015 року № 17-15» від 6 листопада 2017 року № 14-61.

29 травня 2018 року в так званому «міністерстві транспорту ДНР» відбулося «вручення ліцензії на здійснення діяльності з міжнародних перевезень небезпечних вантажів Державної інноваційної компанії».

 

  1. Примус до членства у «громадських» організаціях та участі в «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» і «ДНР». Залучення дітей до пропаганди

В окупованих Донецькій і Луганській областях, контрольованих окупаційними адміністраціями Російської Федерації, ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях. Активно залучаються до членства в «громадських» організаціях працівники бюджетних підприємств і підприємств, на яких введено так зване «зовнішнє управління».

Під час святкування перемоги СРСР у Великій Вітчизняній війні на територіях, підконтрольних окупаційної адміністрації РФ в окупованих Луганській і Донецькій областях, в заходах були задіяні діти шкільного та дошкільного віку, одягнені у військову форму Червоної Армії часів 1941-1945 років і сучасну військову форму.

Подібний захід відбувся 7 травня 2018 року в Перевальську біля пам’ятника «Скорботної матері» 9 травня 2018 року в Луганську під час проведення концерту і під час ходи колони так званого «Безсмертного полку».

1-web

Діти активно залучаються для участі в спортивних «військово-патріотичних» іграх. Так, в середині травня більше 150 учнів навчальних закладів Брянки взяли участь в міській військово-спортивній грі «Зірниця — 2018». А в Стаханові 17 травня 2018 року стартувала дводенна військово-спортивна гра «Перемога».

2-web

В результаті безконтрольного ввезення зброї і боєприпасів на територію, підконтрольну окупаційним адміністраціям РФ в окупованих Луганській і Донецькій областях, небезпечні предмети виявляються доступні дітям і стають причиною травм і смертей.

Так, 22 травня 2018 року в Дебальцево стався вибух рейсового автобуса № 1, що рухався по вул. Курчатова. В результаті вибуху одна людина загинула і двоє поранені. Як повідомляють місцеві жителі, 14-річний підліток віз в рюкзаку гранату, яка випала і вибухнула в автобусі.

25 травня 2018 року в Горлівці двоє підлітків 2006 і 2007 років народження знайшли на сміттєзвалищі гранату РГД-5. Граючи з гранатою діти висмикнули чеку. Почувши характерний звук, вони зрозуміли, що зараз станеться вибух, відкинули її в сторону і лягли на землю. Діти залишилися живі. У одного з підлітків витягли осколок з щоки, хлопчик лікується амбулаторно. Друга дитина знаходиться в лікарні з осколковими пораненнями спини і крижово-поперекового відділу.

 

  1. Порушення прав власності

У травні 2018 року, на території окупованої Луганській області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.

Так, в «ЛНР» в травні 2018 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 11 оголошень про пошук власників різної власності — рухомого або нерухомого майна.

При цьому варто відзначити, що заяви від власників приймаються протягом 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну підприємства переходять під контроль «республіки».

______________________

Моніторинг підготовлений за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини в партнерстві з німецькою недержавною організацією DRA.

Подивится PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okup_fa6dd6fa35b5f6

Завантажити PDF >>> https://www.dropbox.com/s/1xi5lim3vdwlyyp/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okupovanykh-donetskii-ta-luhanskii-oblastiakh-traven-2018.pdf?dl=1

Посмотреть PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-o_4963cce401ce09

Скачать PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/te0q3uzeu938ski/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-okkupirovannyh-doneckoj-i-luganskoj-oblastyah-may-2018.pdf?dl=1

PDF in English >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/human-rights-violations-monitoring-_3ba8edd2390916

PDF in English (download) >>>
https://www.dropbox.com/s/6xmvfhd5m90uo7y/human-rights-violations-monitoring-in-the-non-government-controlled-areas-of-luhansk-and-donetsk-regions-may-2018.pdf?dl=1

Share