Огляд порушень прав людини в окупованих Луганській та Донецькій областях | Серпень 2018

prava cheloveka

У серпні 2018 року в окупованих Луганській і Донецькій областях, які перебувають під контролем окупаційної адміністрації Російської Федерації (РФ), були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, створення паралельної правової системи, порушення прав власності, залучення неповнолітніх в пропаганду. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

1. Незаконні арешти, затримання і обмеження свободи пересування

2 серпня 2018 року так званий «військовий суд луганської народної республіки (ЛНР)» визнав винним мешканця Алчевська Юрія Турчина, 1977 року народження, в «державній зраді». За словами «правоохоронців» він, нібито, надавав «матеріально-технічну, консультаційну та іншу допомогу представникам іноземної організації в діяльності, спрямованої проти безпеки республіки». Турчин, за словами представників «міністерства державної безпеки (МДБ) ЛНР», за завданням Служби безпеки України (СБУ) перевозив з України в «ЛНР» зброю, вибухівку та боєприпаси, які потім ховав у різних схованках для українських диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ ).

2 серпня 2018 року, так звана «прес-служба генеральної прокуратури ДНР» повідомила, що в кінці липня 2018 року набрав чинності вирок «верховного суду ДНР» про визнання мешканки Донецька винною в шпигунстві. Повідомляється, що в період з грудня 2016 року по лютий 2017 року, засуджена, нібито за завданням СБУ, за допомогою мобільного телефону здійснювала фото- і відеозйомку військових об’єктів і військовослужбовців «народної міліції ДНР».

10 серпня 2018 року, так зване «МГБ ДНР» повідомило, що за підозрою в шпигунстві на користь українських спецслужб затриманий Акінчін Дмитро Дмитрович, 1956 року народження. Повідомляється, що з літа 2017 року по січень 2018 року Акінчін нібито виконував різні завдання і доручення СБУ, а в січні 2018 йому було дано завдання на організацію маршруту з «ДНР» на підконтрольну українській владі територію в обхід діючих контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ).

21 серпня 2018 року група «Информационное сопротивление» повідомила, що озброєні бойовики, що знаходяться на території, підконтрольній окупаційній адміністрації РФ, затримали командира роти батальйону національної поліції «Луганськ-1», Миколу Жиганова, уродженця Луганська, який брав участь в боях проти російських окупантів, був поранений. Жиганов був затриманий на окупованій території «в ході заходів, спрямованих на виявлення осіб, причетних до дестабілізації суспільно-політичної обстановки на території ЛНР».

29 серпня 2018 року, так званий «військовий трибунал на правах палати верховного суду ДНР» визнав винним в шпигунстві жителя Донецька і призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі. Повідомляється, що «засуджений», здійснюючи послуги з перевезення пасажирів, нібито за завданням СБУ «збирав відомості, що стосуються розташування військових об’єктів, і інші відомості військового характеру з метою подальшої передачі іноземній розвідці для використання проти безпеки ДНР».

29 серпня 2018 року в Свердловську вночі були затримані Олексій Хлопцев, 2000 року народження та Андрій Швергун, 2001 року народження. Групи в соціальних мережах Facebook «ЛНР | ХРОНИКИ ДУРДОМА» і Вконтакте «СВЕРДЛОВСК – ТЫ ДОЛЖЕН ЭТО ЗНАТЬ» повідомили, що Хлопцев і Швергун зірвали 6 прапорів «ЛНР» з будівлі Палацу Культури імені Леніна і з електричних опор на вулиці Енгельса.

2. Примушування до членства в «громадських» організаціях та участь у «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» і «ДНР». Залучення дітей в пропаганду

В окупованих Донецькій і Луганській областях, контрольованих окупаційними адміністраціями РФ, ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях.

В кінці серпня 2018 року житель Луганська повідомив, що, так зване «Луганське військово-історичне об’єднання «Пам’ять Донбасу» залучає до своєї діяльності неповнолітніх. Так, для ремонту «військової техніки і зброї» у військово-історичний музей «Пам’ять Донбасу», розташований за адресою Луганськ, вул. 16-я Лінія, 23, був притягнутий неповнолітній син місцевої жительки.

3. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

В окупованих Донецькій і Луганській областях, окупаційні адміністрації РФ і підконтрольні їм засоби масової інформації (ЗМІ) продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результатах їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

3 серпня 2018 року, так звані «ЗМІ ДНР» повідомили, що депутати «ДНР» прийняли нову редакцію закону, що регламентує роботу «МГБ ДНР».

10 серпня 2018 року, відбулося засідання так званої «ради міністрів ДНР», в ході якого були розглянуті більше 70 проектів нормативних правових актів, що стосуються діяльності всіх «центральних органів виконавчої влади ДНР».

15 серпня 2018 року, так звана «рада міністрів ЛНР» своєю постановою затвердила «правила продажу, зберігання, перевезення, носіння, використання і передачі цивільної й службової зброї і патронів до неї на території республіки».

20 серпня 2018 року, так звані «ЗМІ ЛНР» повідомили, що «депутати народнї ради ЛНР» прийняли закон «Про внесення зміни до статті 33 Закону Луганської Народної Республіки «Про свободу совісті та релігійні об’єднання», яким продовжили терміни «обов’язкової державної реєстрації релігійних організацій» до 15 жовтня.

28 серпня 2018 року, так звані «ЗМІ ДНР» повідомили, що свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю на території «ДНР» з початку їх видачі (серпень 2016) отримали 252 фахівця.

4. Порушення прав власності

У серпні 2018 року, на території окупованих Луганської та Донецької областей, що знаходяться під контролем окупаційної адміністрації РФ продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.

Так, в «ЛНР» в серпні 2018 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 27 оголошень про пошук власників різної власності – рухомого або нерухомого майна

При цьому варто відзначити, що заяви від власників приймаються протягом 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну підприємства переходять під контроль «республіки».

У серпні 2018 року так званий «фонд державного майна ДНР» розмістив 2 оголошення про об’єкти нерухомого майна, щодо яких введено так зване «державне управління».

______________________

Моніторинг підготовлений за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини в партнерстві з німецькою неурядовою організацією DRA.

Думка авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією МЗС Німеччини.

Подивитись PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okup_b92b3ac6e81367

Завантажити PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/m88aissohxh46xd/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okupovanykh-donetskii-ta-luhanskii-oblastiakh-serpen-2018.pdf?dl=1

Посмотреть PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-o_8fa0e39e1d9126

Скачать PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/ag2cw2pcpv5lzpn/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-okkupirovannyh-doneckoj-i-luganskoj-oblastyah-avgust.pdf?dl=1

PDF in English >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/human-rights-violations-monitoring-_9a174b6a27fb59

PDF in English (download) >>>
https://www.dropbox.com/s/hrmk9obzsnvbynj/human-rights-violations-monitoring-in-the

Новини