prava cheloveka

У листопаді 2018 року в окупованих Луганській і Донецькій областях, які перебувають під контролем окупаційної адміністрації Російської Федерації (РФ), були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, створення паралельної правової системи, порушення прав власності, залучення неповнолітніх в пропаганду. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

1.  Незаконні арешти, затримання і обмеження свободи пересування

1 листопада 2018 року на сайті так званої «генеральної прокуратури Донецької народної республіки (ДНР)» з’явилося повідомлення про закінчення попереднього слідства за звинуваченням військовослужбовця Ж. 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ в скоєнні таких злочинів: проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності; вчинення дій, спрямованих на насильницьке захоплення влади і насильницьку зміну конституційного ладу «ДНР»; замах на вчинення диверсії; незаконний перетин державного кордону «ДНР», а також незаконне носіння зброї та боєприпасів. Повідомляється, що «в ніч з 16 на 17 лютого 2018 року розвідувальна група в складі восьми військовослужбовців 57-ї окремої мотопіхотної бригади Збройних сил України (ЗСУ), в тому числі і військовослужбовець Ж., з метою збору розвідувальної інформації і подальшого здійснення диверсій перетнула кордон ДНР. Диверсанти були виявлені і в ході зіткнення учасник злочинної групи Ж. був узятий в полон».

11 листопада 2018 року в підсобному приміщенні одного з так званих «виборчих дільниць», розташованому на території окупованої Донецької області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, затриманий нібито агент Служби безпеки України (СБУ), який передав пристрій із запальною сумішшю члену дільничної виборчої комісії, який, в свою чергу, повинен був закласти його у виборчу урну з заповненими «бюлетенями».

12 листопада 2018 року жителі окупованій Горлівки, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, повідомили в соціальних мережах, що окупаційна влада «ДНР» почала звільнення працівників бюджетної сфери, які відмовилися йти на так звані «вибори».

image1

З 23 по 25 листопада 2018 року в окупованій Донецької області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, була проведена чергова операція «Нічне місто», в ході якої був затримані 281 осіб за порушення комендантської години.

30 листопада 2018 року на сайті так званого «міністерства державної безпеки (МДБ) Луганської народної республіки (ЛНР), з’явилося повідомлення, що «військовий суд ЛНР» засудив Горбуліч Тетяну Миколаївну до 12 років і 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. Уродженка Слов’яносербського району визнана винною в скоєнні злочину, «передбаченого ст. 335 кримінального кодексу (КК) ЛНР «державна зрада» шляхом надання матеріально-технічної, консультативної та іншої допомоги представникам іноземної організації, а саме спецслужбам України, в діяльності, спрямованої проти безпеки ЛНР».

 

2. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

В окупованих Донецькій і Луганській областях, окупаційні адміністрації Російської Федерації і підконтрольні їм засоби масової інформації (ЗМІ) продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результатах їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

Так, 8 листопада 2018 року, в окупованій Луганській області, так звані депутати «народного ради» прийняли закон «Про внесення змін до статті 8 Закону ЛНР «Про учасників бойових дій в період відображення збройної агресії України проти ЛНР»,  згідно з якими посвідчення про підтвердження їх статусу будуть видаватися відповідними «виконавчими органами державної влади ЛНР».

В цей же день був прийнятий закон «Про опіку та піклування» і закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу ЛНР і Кримінально-процесуальний кодекс Луганській Народної Республіки з питань звільнення від кримінальної відповідальності, відстрочки відбування покарання і відстрочки виконання вироку».

11 листопада 2018 року в окупованих Луганській і Донецькій областях, які перебувають під контролем окупаційної адміністрації РФ, пройшли так звані вибори «глав ДНР і ЛНР» і «депутатів народних рад». У «виборах» взяли участь Денис Пушилін та Леонід Пасічник.

 

3. Порушення прав власності

У листопаді 2018 року, на території окупованих Луганської та Донецької областей, що знаходяться під контролем окупаційної адміністрації РФ продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.

Так, в «ЛНР» у листопаді 2018 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 25 оголошень про пошук власників різної власності — рухомого або нерухомого майна.

При цьому варто відзначити, що заяви від власників приймаються протягом 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну підприємства переходять під контроль «республіки».

2 листопада 2018 року на «офіційному сайті ДНР» так званого «фонду державного майна ДНР» з’явилося повідомлення про об’єкти нерухомого майна, щодо яких введено «державне управління», а саме — будівля складу з офісом площею 364,9 кв. м, будівля офісу з торговим залом площею 203,1 кв. м, розташованих за адресою: м. Донецьк, пр. Лагутенко, 13 в.

 

______________________

Моніторинг підготовлений за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини в партнерстві з німецькою неурядовою організацією DRA.

Думка авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією МЗС Німеччини.

 

Подивитись PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okup_6098492000797a

Завантажити PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/buxvv9091zz3z6k/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okupovanykh-donetskii-ta-luhanskii-oblastiakh-lystopad-2018.pdf?dl=1

Посмотреть PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-o_03b7c8ff82b401

Скачать PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/5aekbzxrru5uo6y/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-okkupirovannyh-doneckoj-i-luganskoj-oblastyah-nojabr_2018.pdf?dl=1

PDF in English >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/human-rights-violations-monitoring-_a0ceaeb16df078

PDF in English (download) >>>
https://www.dropbox.com/s/p8lkige4n7mjnce/human-rights-violations-monitoring-in-the-non-government-controlled-areas-of-luhansk-and-donetsk-regions-november-2018.pdf?dl=1

Share