Пожежі на Луганщині: Восток SOS звітує про надану допомогу

Що сталося? 

У ніч з 30 вересня на 1 жовтня 2020 року Луганщину накрила хвиля масштабних пожеж, яка знищила сотні гектарів хвойного лісового масиву. 

Пожежу гасили більш ніж 2,5 тисячі людей та 260 одиниць техніки. Остаточно ліквідувати всі осередки вдалося лише на ранок 8 жовтня.

Загалом, згоріли вщент або були пошкоджені частково близько 600 будинків у селищах Сиротине, Воронове, Муратове та Капітанове, 

У пожежі загинуло 11 людей, ще одна людина згодом померла в лікарні від опіків. 

Робота штабу Восток SOS та допомога волонтерів

Благодійний фонд «Восток-SOS» від початку пожеж організував роботу штабу цілодобової допомоги в офісі, де збирали та розподіляли гуманітарну допомогу та речі першої необхідності.

Загалом під час боротьби із пожежами у Луганській області ми отримали понад 2 тисячі дзвінків та повідомлень із пропозицією допомогти, понад 300 посилок із речами з різних куточків України та закордону вагою 5,5 тонн загалом.

До офісу приносили речі, волонтери сортували їх, команди виїзжали в селища Сиротине, Воронове, Муратове, Осколонівка та Капітанове, розбирали згарища та надавали спеціалізовані консультації гуманітарного, психо-соціального та юридичного характеру.

   На що витратили гроші? 

Загалом ми отримали понад 1500 переказів на нашу картку. Завдяки небайдужим для ліквідації наслідків стихії вдалося зібрати 628 764, 82 гривень. 
Під час боротьби з вогнем ми надали індивідуальну допомогу близько 200 сім’ям. Ідеться про харчові набори, гігієнічні засоби, побутову хімію, воду, будівельне устаткування (лопати, мішки, рукавички).
Також на прохання погорільців ми видавали їм настільні годинники, ліхтарики та викрутки, а також одяг, взяття, постільну білизну та посуд.

До координаційного центру зі збору гуманітарної допомоги у Льодовому палаці спорту (м.Сєвєродонецьк) ми передали понад 50 індивідуальних наборів продуктів тривалого зберігання та засоби особистої гігієни. А до Сєвєродонецького центру первинної медико-санітарної допомоги – теплі речі, постільну білизну та одяг для погорільців, які потребували госпіталізації після пожежі.

Після завершення пожеж залишок коштів, зібраних силами людей з усієї України та закордону, та кошти, перераховані донорами, ми спрямували на закупівлю будівельних матеріалів для відбудови будинків погорільців. 

Загалом ми закупили для 35 постраждалих від вогню сімей шифер, цемент, дошки для відновлення даху, утеплювач для фасадів та будівельний інвентар. 

Більше про це читайте тут: 

Пожежі на Луганщині в цифрах

Пожежі на Луганщині: Восток SOS закупив будматеріали для власників ще 7 будинків

Пожежі на Луганщині: Восток SOS закупив будматеріалів на 2 тисячі євро

Інша допомога

 До команди Восток SOS під час пожеж приєдналися більше 100 волонтерів, ми отримали близько 90 пропозицій тимчасового житла для погорільців, наші психологи надали першу допомогу 20 сім’ям, юридичні консультації отримали більше 100 людей, 200 господарств отримали речі першої необхідності у вигляді продуктових та гігієнічних наборів, води, теплого одягу, взуття, посуду, постільної білизни, засобів особистої гігієни, дитячих іграшок, господарського інвентаря.

Як відзначає виконавчий директор Восток SOS Костянтин Рєуцький, оперативно реагувати у критичних ситуація для Благодійного фонду не нова задача. Так, у 2014 році Восток SOS допоміг понад 60 тисячам вимушених переселенців.

“Ми маємо цей досвід, і оперативне розгортання штабу з допомоги погорільцям не було для нас складним завданням. А от гасіння лісових пожеж та розбір згарищ були новим досвідом. Разом з низкою громадських організацій та волонтерських ініціатив наша команда допомагала державним службам приборкати вогняну стихію, а потім займалася закупівлею будівельних матеріалів для відновлення будинків. Переживши та відрефлексувавши цю трагедію та проблеми, із якими довелося зіштовхнутися на різних етапах усунення наслідків стихії, ми замислилися над важливістю запровадження системи цивільної оборони та посиленням співпраці між державними структурами та громадським сектором під час ліквідації стихійних лих, техногенних катастроф та загроз національній безпеці. Тож у 2021 році ми спробуємо реалізувати задумане у цьому напрямку”, – відзначив Костянтин Рєуцький. 

Новини