Порушення з боку силовиків: у травні на «гарячу лінію» Восток SOS звернулися 35 разів

У липні 2021 року на телефон «гарячої лінії» з виявлення випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях надійшло 35 звернень, що стосувалися 22 ситуацій. 13 з них були скаргами на представників влади, а решта мали довідковий характер.

10 ситуацій стосувалися правил та відповідних проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) в умовах заходів карантину проти пандемії гострого респіраторного захворення COVID-19. У двох зверненнях йшлося про перетин держаного кордону України для подорожніх в Росію. Одне звернення на тему перетину КПВВ стосувалися правил самоізоляції після перетину у зв’язку з пандемією. Дві скарги стосувалися незаконно, на той момент, перетину державного кордону з Росією жителів окупованих територій. Одна – заборони перенесення через кордон особистого майна скаржника. Скарга щодо прикордонного пункту “Мілове”, зокрема, стосувалася заборони на прохід скаржниці, яка мала проблеми з документами, тривалих черг і умов, через які непритомніють подорожні.

Загалом 13 ситуацій стосувалися Луганської, 3 – Донецької, 1 – Харківської, 1 – Дніпропетровської, 1 – Закарпатської, 1 – Київської області та міста Києва, 2 – Російської Федерації. Одне звернення надійшло з території Росії, і мінімум одне звернення надійшло з окупованих територій. В інших випадках люди не назвали ані область та більш точне своє місцезнаходження, ані місцину, де відбувалася ситуація. Три ситуації стались безпосередньо між населеними пунктами, одне з них – на КПВВ, два – на прикордонних пунктах пропуску.

На дії та бездіяльність поліції скаржилися шість разів, двічі – на, зі слів скаржників, корупцію поліцейських.

Чотири рази скаржились на прикордонників за те, що вони не пропускали подорожніх або їх майно, а також грубо та непрофесійно, зі слів скаржників, поводились. Один раз скаржились на прокуратуру, один раз – на суддю, двічи – на служби місцевих органів влади, двічи – на роботодавців.

Прикметними можна вважати скаргу на невиконання працівниками поліції своїх службових обов’язків в Дніпропетровській області, коли до них звернулися з заявою про побиття чоловіком своєї дружини, яку він також вигнав з дому разом з дитиною. В Луганській області поліція ніяк не втрутилась в ситуацію, коли син вигнав з дому літнього батька-власника цього дому. В Донецькій області поліція проігнорувала заяву, в якій скаржники розповіли про погрози їхньому життю й здоров’ю.

Новини