Восток SOS взяв участь у круглому столі «Стан дотримання прав людини на тимчасово окупованих територіях та вздовж лінії зіткнення».

Під час нього координатор моніторингового напрямку Восток SOS Євген Васильєв підняв питання порушення прав людини у закритих населених пунктах уздовж лінії розмежування.

Так, під час ротацій підрозділів ЗСУ в районі проведення ООС військові обмежують в’їзд та виїзд жителям цих населених пунктів та їхнім родичам. Мета цих заходів, це передусім ідентифікація населення, але часто це обгрунтоване обмеження свободи пересування людей.

Команда Восток SOS систематично фіксує подібні випадки. Детальніше із результатами останнього моніторингу на цю тему можна ознайомитися тут.

Також ми підготували рекомендації, котрі можуть допомогти розв’язувати цю проблему:

  1. Збільшити кількісне представництво СІМІС у бригадах з метою покращення комунікації між військовими і місцевими мешканцями;
  2. Налагодити процес передачі інформації між військовими підрозділами під час ротації, що стосується особливостей життєдіяльності мешканців селища;
  3. Підвищити дисципліну військовослужбовців в зоні ООС з метою зменшення конфліктів місцевого населення з військовослужбовцями;
  4. Публікувати рішення командувача ООС про введення певного режиму у зоні безпеки, з визначенням її кордонів і населених пунктів поширення, а також часу його дії;
  5. Розробити ефективні механізми реагування органами публічної влади на проблеми місцевого населення в зоні проведення ООС і надання їм оперативної допомоги.

Присутня на круглому столі народна депутатка та заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Неллі Яковлєва пообіцяла взяти ці питання у роботу.

Share