Порушення прав людини з боку силовиків: у січні Восток SOS отримав 23 звернення

У січні 2021 року на телефон «гарячої лінії» по виявленню випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях надійшло 23 звернення, які стосувалися 17 ситуацій. Водночас 5 з них з яких не стосувалися тематики роботи «гарячої лінії».

7 дзвінків мали довідковий характер і стосувалися правил та відповідних проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) в умовах державних заходів карантину у зв’язку із пандемією COVID-19. Питання, зокрема, стосувалися правил обсервації та роботи необхідного для перетину лінії розмежування мобільного додатка. Одне звернення стосувалося пропускної системи в районах Операції об’єднаних сил.

10 описаних ситуацій стосувалися Луганської, 2 – Харківської області. Як мінімум один дзвінок надійшов з окупованих територій.

В 7 випадках люди не назвали місце перебування, де відбувалася ситуація.

На бездіяльність поліції скаржилися три рази. Один раз скаржилися на поведінку українських прикордонників на державному кордоні з Російською Федерацією. Дві скарги стосувалися цивільних осіб. В одній скарзі йшлося про порушення норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» в одному з міст підконтрольної українським силам частини Луганської області.

Прикметною скаргою можна вважати ситуацію в місті Сєвєродонецьк Луганської області, де поліція відмовилась допомагати контактувати з адвокатом затриманому за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення. Зі слів скаржника, в нього в цей час була зламана рука і були відсутні кошти на рахунку його телефону.

Варто відзначити також іншу скаргу на бездіяльність поліції з того ж міста та з села Залиман. Скаржник стверджує, що поліція систематично ігнорує його заяви про кримінальні правопорушення і не відкриває провадження.

Скаржились також на бездіяльність поліції в місті Харків після заяви скаржника про шахрайство.

Новини