Онлайн-курс: «‎Що має знати внутрішньо переміщена особа?»‌

Онлайн-курс: «‎Що має знати внутрішньо переміщена особа?»‌

З початку повномасштабної війни Росії проти України мільйони українців вимушено покинули свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Люди, які тільки вирвалися з гарячих точок чи окупації, мають знайти в собі сили почати нове життя на новому місці. Переселенці знаходяться в особливо вразливому стані, оскільки вони вимушені були змінити не лише постійне місце проживання, а й звичне коло спілкування та, часом, і сферу діяльності.

Онлайн-курс «‎Що має знати внутрішньо переміщена особа?»‌‎ покликаний стати для внутрішньо переміщених осіб своєрідним довідником щодо їхніх прав, можливостей, актуальних питань медичного забезпечення, освіти та інших аспектів, що полегшують інтеграцію за новим місцем проживання. Курс стартує на платформі Prometheus.

Ви дізнаєтеся:
хто такі внутрішньо переміщені особи та як стати на облік ВПО;
як переселенцям отримати необхідні документи та державні виплати;
як ВПО отримати медичну допомогу та освітні послуги;
які права мають внутрішньо переміщені особи та як їх захищати;
як переселенцям інтегруватися у нову громаду.

Старт курсу: 04.08.2022
Зареєструватися: https://cutt.ly/aZv2W1C

Курс створено в партнерстві з IREX в межах програми СИЛА, що працює над інтеграцією внутрішньо переміщеної молоді в Україні та забезпеченням найбільш комфортних умов для них.

Курс розроблений неформальною Коаліцією організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих від збройної агресії осіб:
Восток SOS
Донбасс SOS
Крим_ SOS
Право на захист
Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»
Stabilization Support Services
ZMINA. Центр прав людини
Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group

Новини