prava cheloveka

У січні 2019 року в окупованих Луганській і Донецькій областях, які перебувають під контролем окупаційної адміністрації Російської Федерації (РФ), були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, створення паралельної правової системи, порушення прав власності, залучення неповнолітніх в пропаганду. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

1. Незаконні арешти, затримання і обмеження свободи пересування

Прес-служба так званого «міністерства внутрішніх справ Донецької народної республіки (МВС ДНР)» повідомила, що з початку 2018 року було проведено понад 50 операцій «Нічне місто». У 2018 році в ході заходів було затримано близько 34 000 порушників комендантської години.

З 12 по 14 січня 2019 року в ході операції «Нічне місто» за порушення комендантської години поліцейські затримали 330 осіб, з 18 по 20 січня — 320 осіб..

8 січня 2019 року «Радіо свобода» повідомило, що в окупованій частині Донецької області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, був заарештований Дмитро Автономов — один з наближених втікача до Росії колишнього «міністра доходів і зборів» Олександра Тимофєєва («Ташкента»). Інформаційні ресурси окупаційних адміністрацій РФ повідомили, що бізнесмена Автономова і ще близько 10 директорів підприємств, що належали йому, затримали без пред’явлення звинувачень 28 грудня минулого року.

10 січня 2019 року «Медійна ініціатива за права людини» розмістила інформацію про зникнення Олени Сорокіної, власника магазину зоотоварів в місті Первомайськ Луганської області. Олена зникла 30 жовтня 2018 року. Пізніше вдалося встановити, що її захопили в заручники представники так званого «міністерства державної безпеки Луганської народної республіки (МГБ ЛНР)».

2. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

В окупованих Донецькій і Луганській областях, окупаційні адміністрації Російської Федерації і підконтрольні їм засоби масової інформації (ЗМІ) продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результатах їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

4 січня 2019 року прес-служба так званого «міністерства юстиції ДНР» повідомила, що в 2018 році 25 адвокатів отримали свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю на території «ДНР».

21 січня 2019 року «депутати» так званого «народного ради ЛНР» прийняли закон «Про внесення змін до статті 2 Закону Луганській Народної Республіки «Про антикорупційну експертизу нормативних правових актів та проектів нормативних правових актів» та закон «Про акти громадянського стану». В цей же день був прийнятий закон «Про насінництво».

3. Порушення прав власності

У січні 2019 року на території окупованих Луганської та Донецької областей, що знаходяться під контролем окупаційної адміністрації РФ продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні.

Кілька місяців тому, став помітний спад активності в пошуках власників «безхазяйного майна». На сайті так званого «державного комітету податків і зборів ЛНР» стали з’являтися оголошення про реалізацію «безхазяйного майна».

Так, в «ЛНР» в січні 2019 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 8 оголошень про продаж різного рухомого і нерухомого майна: побутової техніки, банкоматів, автомобілів, автомобільних запчастин, залізничних платформ та ін.

4. Порушення права на свободу віросповідань

5 січня 2019 року прес-служба так званого «верховного суду ДНР» повідомила, що з 2016 року на території «ДНР» були визнані екстремістськими і заборонені шість організацій, 49 матеріалів і книг.

В кінці грудня 2018 року на сайті релігійної організації «Свідки Єгови» з’явилося повідомлення про те, що 30 листопада 2018 року в Луганську був затриманий 22-річний чоловік, який піддався обшуків і побиттю тільки тому, що у нього була виявлена ​​візитна картка Свідків Єгови.

Подивитись PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okup_e8d4066cecfb26

Завантажити PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/fpnn6kfoocfiiaf/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okupovanykh-donetskii-ta-luhanskii-oblastiakh-sichen-2019.pdf?dl=1

Посмотреть PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-o_84c8450b801174

Скачать PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/fxbll6mruripnv0/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-okkupirovannyh-doneckoj-i-luganskoj-oblastyah-janvar_2019.pdf?dl=1

PDF in English >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/human-rights-violations-monitoring-_a0ffa909d2f5fe

PDF in English (download) >>>
https://www.dropbox.com/s/08gkisvqvatb9tj/human-rights-violations-monitoring-in-the-non-government-controlled-areas-of-luhansk-and-donetsk-regions-january-2019.pdf?dl=1

Share