Восток SOS вітає та рішення Уповноваженої ВРУ з прав людини Людмили Денісової. Це рішення дозволяє зберегти довіру до установи, яка опікується забезпеченням дотримання прав людини. 

“Ми вітаємо оперативне рішення Омбудсмана щодо звільнення Павла Лисянского і відмови від ідеї затягування внутрішнього розслідування, оскільки той, хто захищає права людини, має бути прикладом людяності, поваги до права та людей, інтереси яких він покликаний захищати. У державі, яка прагне наслідувати досвід країн сталої демократії, усі державні інституції мають рішуче позбавлятися чиновників накшталт Павла Лисянського, які дозволяють собі зверхність та байдужість до представників тих груп, в інтересах яких вони працюють. Сподіваємося, що добір наступного представника Уповноваженого у Донецькій та Луганській областях, де питання довіри людей до державних інститутів потребують особливої уваги, буде базуватися на принципах компетентности, відкритості та незаангажованості”, – зазначив виконавчий директор “Восток SOS” Костянтин Рєуцький.

Напередодні Благодійний фонд “Восток-СОС” та ще 9 громадських та правозахисних організацій звернулися до Офісу Омбудсмана через неналежну поведінку їхнього представника у Донецькій та Луганській областях.

Нагадаємо, уранці 7 грудня у мережі поширили відео, на якому представник Уповноваженої Верховної Ради з прав людини в Донецькій та Луганській областях Павло Лисянський принижує, а потім б’є охоронця ресторану, який, посилаючись на карантинні обмеження просив посадовця та його знайомих залишити приміщення закладу, який вже зачинився. Інцидент стався 6 грудня 2020 року у ресторані “Монарх” у місті Святогірськ. 


Share