Незаконні дії українських силовиків на Донбасі: у серпні Восток SOS отримав 25 звернень


У серпні 2021 року на телефон «гарячої лінії» по виявленню випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях надійшло 25 звернень, які стосувалися 22 ситуацій. 8 з них були скаргами на представників влади, а решта або мали довідковий характер, або були не на тему роботи «гарячої лінії».

Шість ситуацій стосувалися правил та відповідних проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) в умовах заходів карантину проти пандемії гострого респіраторного захворювання COVID-19 та блокади свободи пересування через КПВВ окупаційними адміністраціями. Одне звернення стосувались перетину держаного кордону України з Росією, щоб потрапити на окуповану територію, і стосувалося англомовного паспорту вакцинації. Одне звернення стосувалося виїзду за кордон в Туреччину.

Загалом 8 ситуацій стосувалися Луганської, 5 – Донецької, 1 – Харківської, 1 – Волинської області, 1 – Російської Федерації, 1 – Туреччини. В інших випадках люди не назвали ані область та більш точне своє місцезнаходження, ані місцину, де відбувалася ситуація.

На дії та бездіяльність поліції скаржилися 7 разів, прикметними з яких можна вважати скарги на поліцію щодо відсутності розслідувань після заяв про крадіжки майна в селищі міського типу Новотроїцьке Донецької області та у селі Волинської області. На телефон «гарячої лінії» скаржились також на суддів, адвоката, посадовця закладу охорони здоров’я, а також на орган видачі довідок для вимушених переселенців в Луганській області.

Новини