Незаконні дії силовиків: у листопаді Восток SOS отримав 21 звернення

У листопаді 2021 року на телефон «гарячої лінії» по виявленню випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях надійшло 21 звернення, що стосувалися 16 ситуацій. 11 з них були скаргами на представників української влади різного рівня, решта – або мали довідковий характер, або були не на тему роботи «гарячої лінії».

Чотири ситуації стосувалися правил та відповідних проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) в тому числі в блокади пересування з боку проросійських бойовиків, а також карантинних обмежень. Одна з цих ситуацій стосувалася перетину адміністративного кордону з окупованим Кримом і сталася безпосередньо між населеними пунктами на КПВВ – скаржник потребував допомоги в суді касаційної інстанції, де збирався оскаржити адміністративний штраф за вимушений, згідно з його словами, незаконний перетин державного кордону України. Інший додзвонювач «гарячої лінії» цікавився правилами потрапляння з окупованих територій України на неокуповані через державний кордон з Росією.

Загалом 8 ситуацій стосувалися Донецької, 3 – Луганської, 1 – Херсонської області, 1 – міста Києва, 1 – Криму. В інших випадках люди не назвали ані область та більш точне своє місцеперебування, ані місцину, де відбувалася ситуація.

На дії та бездіяльність поліції скаржилися 9 разів, 1 раз – на військовослужбовців Збройних Сил України, 1 – на співробітників Державної кримінально-виконавчої служби, 1 – на суддів, 1 – на охоронців супермаркету, 1 – на працівників банку.

Прикметною можна вважати скарги на випадки невиконання працівниками поліції їхніх службових обов’язків. Зокрема, в містечку Донецької області поліцейські навіть не опитали літню жінку після її усної заяви про крадіжку її коштів. Ще одна скарга стосувалася невиконання рішення суду працівниками поліції про повернення особі раніше вилученого в Донецькій області майна. Інша скарга на бездіяльність поліції стосувалася саботування розслідування крадіжки соняшників з землі літньої скаржниці в Луганській області.

Скарга на військовослужбовців Збройних Сил України стосувалася гаражу додзвонювача в Донецькій області. Зі слів скаржника, військові без жодного на те контракту самовільно займають цей гараж вже багато років поспіль.

Варто відмітити також скаргу на адміністрацію виправної колонії в Донецькій області – скаржниця стверджувала, що до її ув’язненого сина посилку не доходять посилки.

Новини