Огляд порушень прав людини в тимчасово окупованих частинах Луганської та Донецької областей: Лютий 2020 року

У лютому 2020 року на тимчасово окупованих Російською Федерацією частинах Луганської та Донецької областей України, були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, створення паралельної правової системи, порушення права власності. На жаль, усі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік»

Незаконні арешти, затримання й обмеження свободи пересування

  • Віктор Філіпченко затриманий співробітниками так званого «МДБ ЛНР» за підозрою, в «проведенні розвідувальної діяльності на користь іноземних спецслужб». Віктора звинувачують в тому, що він працював за дорученням свого знайомого Ігоря Гусєва, який нібито є членом організації «Правий сектор» і є «співробітником іноземної компанії, що діє в інтересах спецслужб». Назва іноземної компанії і спецслужб не уточнюється. Як «докази» опубліковані фотографії поїздки в гори, на яких хлопець тримає прапори кримськотатарський і України, а також одягнений у вишиванку.
  • Подвезко Павла Віталійовича, жителя Макіївки, 1988 року народження так зване «МДБ ДНР» затримало «за підозрою в шпигунстві на користь українських спецслужб». Повідомлення про затримання чоловіка на сайті так званого «МДБ ДНР» з’явилося 11 лютого 2020 року, однак далі в тексті вказується, що Павла Подвезко затримали ще в травні 2018 року. А 3 лютого 2020 року «Верховний суд ДНР» засудив чоловіка по 321 статті за «шпигунство» на 14 років з відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму. Про це повідомляє сайт так званої «Генеральної прокуратури ДНР», при цьому ініціали Подвезко стали В.П.  Так зване «МДБ ДНР» виявило «акаунт у соціальній мережі «Твіттер», зареєстрований у вересні 2014 року, який належить нібито Павлу Подвезко. На сторінці аккаунта «здійснювалось розміщення інформації екстремістського характеру».
https://www.youtube.com/watch?v=Ma7s0pVOGiM&feature=emb_logo
  • Парфенюк Дмитро Олександрович, 1989 року народження затриманий так званим «МДБ ДНР» «за підозрою в шпигунстві на користь українських спецслужб». Також в повідомленні йдеться про те, що Дмитро Парфенюк здійснював перевезення товарів і посилок на територію тимчасово окупованої Донецької області. І нібито в серпні 2017 року Дмитро Парфенюк «при перетині КПВВ «Мар’їнка» був завербований співробітниками СБУ на компрометуючій основі». У повідомленні підкреслюється, що Дмитро купував і передавав співробітникам СБУ сім-карти оператора мобільного зв’язку «Фенікс». Сім-карти співробітники СБУ використовували «на шкоду безпеки ДНР».
https://www.youtube.com/watch?v=E0Lzekjb7fM&feature=emb_logo
  • Жителя Донецька «А», який займався перевезеннями, за звинуваченням у роботі на Службу безпеки України так званий «суд ДНР» засудив до 5 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму.

Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

На тимчасово окупованих Донецькій і Луганській областях окупаційні адміністрації Російської Федерації та підконтрольні їм засоби масової інформації продовжують інформувати місцевих жителів і світову спільноту про діяльність своїх «державних органів». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили та спрямована тільки на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

Текст закону піддався редакції: поняття «вперше поступив на військову службу» замінюється поняттям «який проходить військову службу за призовом або вперше поступив на військову службу за контрактом».

  • «Депутат» Олег Попов прокоментував зміни наступним чином: «Таке поняття як «поступив на військову службу» може бути застосовано тільки до військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом». І додав, що ще однією метою прийняття закону є «уніфікація законодавства ЛНР до законодавства Російської Федерації».

В цей же день «депутати» так званої «народної ради ЛНР» в ході пленарного засідання розглянули в першому і другому читаннях і прийняли закон «Про внесення змін до статті 54 Кримінального кодексу Луганській Народної Республіки і Кримінально-процесуальний кодекс Луганській Народної Республіки».

Примус до членства в «громадських» організаціях і участі в «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» і «ДНР». Залучення дітей до пропаганди

На тимчасово окупованих Російською Федерацією частинах Луганської та Донецької областей, під виглядом «військово-патріотичного виховання» ведеться антиукраїнська пропаганда серед дітей, підлітків і молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях. Працівники бюджетних підприємств, на яких введено так зване «зовнішнє управління», не мають можливості відмовитися від участі в діяльності «громадських» організацій, оскільки ризикують піддатися серйозному тиску та переслідуванням. Дані дії представників окупаційних адміністрацій кваліфікуються як порушення «свободи асоціацій».

  • У Луганську, Алчевську, Брянці, Голубівці (Кіровськ), Сорокиному (Краснодон), Кришталевому (Красний Луч), Первомайську, Ровеньках, Кадієвці (Стаханов), Антрацитівському, Лутугинському, Перевальському та Слов’яносербському районах пройшли урочисті заходи, присвячені «Дню захисника Вітчизни».

У заходах брали участь пенсіонери, студенти, школярі, а також дошкільнята. Деякі діти були одягнені у військову форму Червоної Армії часів 1941-1945 років.

Так звані «ЛНР» і «ДНР» 18 лютого 20202 року відзначили п’яту річницю визволення Дебальцеве від української влади.

У мітингах брали участь школярі, студенти, працівники бюджетних відомств, пенсіонери.

Порушення права власності

У лютому 2020 року на тимчасово окупованих Російською Федерацією частинах Луганської та Донецької областей, триває процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. На нашу думку, наведені нижче факти слід кваліфікувати як порушення права власності. Слід зазначити, що дані порушення носять на території окупованих районів Луганської та Донецької областей системний і масовий характер.

  • Так званий «фонд держмайна ДНР» у лютому 2020 року повідомив про 4  повідомлення про передачу в оренду об’єктів безхазяйного нерухомого майна.

Серед оголошеного безхазяйним майна зазначені:

  1. майно юридичних осіб: адміністративно-побутовий корпус з підвалом і мансардою, нежитлові приміщення, гараж з мансардою, відкриті склади, козлові крани, водопровідні свердловини, вбиральня, металеві сходи, огородження та замощення із залізобетонних плит; залізничне обладнання: металеві залізничні цистерни, піввагони, кривошипні преси, штампи для пробивання оглядового вікна залізничної букси; вантажні автомобілі, банкомати, автомобілі, автонавантажувач, банківське обладнання, офісні меблі, цигарки, рідина з запахом спирту;
  2. майно фізичних осіб: сигаретні блоки, цигарки, автомобілі, гумовий надувний човен темно-зеленого кольору, спирт етиловий.

При цьому варто відзначити, що заяви від власників такого майна приймаються у період від 1 до 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну майно та підприємства переходять під контроль «ЛНР».

Насильницька паспортизація

З ціллю обґрунтування присутності окупаційних військ Російської Федерації на територіях ОРДЛО окупаційні адміністрації так званих республік «Л/ДНР» добровільно-примусово підштовхують людей, які працюють на «державних» підприємствах,  отримувати російські паспорти. При цьому не лише отримувати, але й давати коментарі для ЗМІ з ціллю пропаганди.

У соцмережах відзначається, що працівникам державних підприємств погрожують звільненням або невиплатою заробітної плати в разі неотримання «паспорта ЛНР», а потім російського паспорта


Огляд порушень прав людини в тимчасово окупованих частинах Луганської та Донецької областей проводиться з метою дотримання демократичних прав та свобод на території України.

Дивитись PDF українською мовою >>>
Завантажити PDF українською мовою >>>
Смотреть PDF на русском языке >>>
Скачать PDF на русском языке >>>
View the report online in English >>>
Download the report as a pdf file in English >>>
Усі огляди порушень прав людини в окремих районах Луганської та Донецької областей  >>> 

Контакти:
[email protected]
+38 (099) 736 42 41

Новини