Наприкінці грудня 2019 року Україна повернула своїх незаконно утримуваних громадян з ОРДЛО, в рамках обміну. Це була дуже радісна і довгоочікувана новина. Звільненим громадянам з полону, було запропоновано пройти медичні обстеження, лікування та реабілітацію.

Попри активну роль держави, багато з колишніх полонених мають безліч невирішених проблем: в багатьох немає житла, а в декого документів які посвідчують особу. 

Неодноразово усім звільненим обіцяли підтримку та грошову допомогу, проте вона виділятиметься пізніше. А поки що звільнені громадяни потребують підтримки у розв’язанні побутових питань та придбанні предметів першої необхідності, тощо.

В період лікування і реабілітації звільнених підтримували громадські організації й окремі люди. Ми теж долучилися, раніше ми писали про допомогу дівчині Вікторії з цієї хвилі обміну. А сьогодні розповімо про підтримку інших колишніх полонених. 

Завдяки нашим естонським партнерам MTÜ Mondo та Estonian Ministry of Foreign Affairs / Välisministeerium ми мали змогу полегшити побут двох жінок Олени та Анастасії. Жінки мають схожі історії затримання, обидві проукраїнські активістки. Анастасія потрапила в полон в лютому 2018 року, коли розклеювала листівки проукраїнського змісту, а Олена в жовтні 2018 року.


Завдяки нашим німецьким партнерам Libereco – Partnership for Human Rights ми змогли допомогти ліками й купили ортопедичні устілки Едіку, чоловік провів у полоні майже три роки. 


Завдяки благодійним внескам з платформи Beneviti ми змогли купити ліки й компресійні гольфи для Сергія. Сергій потрапив в полон в серпні 2018 року. 


На початку лютого 2020 року групі звільнених людей, в яких були ще не оформлені документи, після реабілітаційного періоду у «Лісовій поляні», надали тимчасове житло в гуртожитку Києва. Але там не було харчування, тому за чисельними зверненнями ми надали допомогу спочатку у вигляді продуктових наборів, а пізніше наборами побутової хімії. 

Завдяки нашим німецьким партнерам Libereco – Partnership for Human Rights було надано 10 продуктових наборів людям, які оселились в гуртожитку.


Ситуація розвивалась досить стрімко, до гуртожитку почали перенаправляти нових людей і їм також була потрібна їжа та побутова хімія. Також почали просити допомогу люди, які поїхали у пошуках роботи в інші куточки України. 

Тижнем пізніше завдяки благодійним внескам з платформи Beneviti ми змогли купити ще 10 продуктових наборів, а також 20 наборів побутової хімії. 

 А частину наборів ми спакували та відправили Новою поштою.


Нам продовжують надходити заявки на наш номер (099) 736 42 41.
За цим номером ви можете звернутися чи запропонувати допомогу.

Благодійні внески можна перерахувати на рахунок організації за такими реквізитами:
Отримувач: Благодійна організація «Благодійний фонд «Восток-СОС»
IBAN: UA893005280000026007455028483 
в АТ «ОТП Банк» МФО 300528
ЄДРПОУ 39764400

Призначення платежу: Благодійний внесок.

Також ви можете передати нам для постраждалих предмети побуту, посуд, книжки, іграшки та інші будь-які корисні речі.


На зв’язку команда Восток SOS – допомагаємо разом!

Share