Перша дистанційна сесія навчально-практичного курсу «ГУРТОМ»: Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області

31 березня 2020 року відбувся перший онлайн захід для представників та представниць 12-ти громад Луганської області.  

Цілий день, в режимі онлайн, 42 учасники вивчали основні поняття щодо структури роботи громад. Детально розібрали функції органу місцевого самоврядування, управління громадою, процедури ухвалення рішень, структуру місцевої громади з точки зору фінансів та джерела фінансування.

В навчально-практичному курсі беруть участь представники та представниці таких громад:

  • смт. Станиця Луганська
  • село Сотенне, Станично-Луганський району 
  • с. Нижньотепле, Станично-Луганський район,
  • смт. Петропавлiвка,Станично-Луганський район
  • село Комишне, Станично-Луганський район
  • смт. Новоайдар
  • село Співаківка, Новоайдарський район, 
  • село Трьохізбенка, Новоайдарський район,
  • місто Щастя Новоайдарський район
  • місто Попасна
  • м.Золоте Попаснянський району 
  • місто Гірське Попаснянський району 

Це був перший захід проєкту, який передбачає ще три онлайн сесії та чотири очні тренінги які відбудуться при скасовуванні карантинних заходів в Україні. 

Нагадаємо! Проєкт передбачає серію тренінгів та дистанційні навчальні сесії для керівництва і працівників місцевих органів влади, а також представників громадянського суспільства з 12 прифронтових населених пунктів Луганської області. Під час курсу учасники отримають знання про структуру, повноваження та обов’язки місцевого самоврядування і державних органів, верховенство права та належне управління, компетенції ефективного спілкування між державними чиновниками та місцевим громадянським суспільством. Крім того, у рамках проєкту посадовці органів місцевого самоврядування у співпраці з представниками громадянського суспільства та активістами працюватимуть над розробкою стратегій сталого розвитку східних регіонів України під керівництвом та наглядом експертів проєкту.


Після отриманих практичних знань та надзвичайного задоволення від спілкування з тренером та організаторами. Учасники поділились своїми враженнями:

“Дуже розвинули моє бачення про утворення громади, та планування розвитку цієї громади”

“Яскраві класні слайди” 

“Олександр Солонтай дуже цікаво все розповів, дякую за можливість спілкування”

“Все було динамічно, лектор дуже кваліфікований”

Сесія була корисною з кількох причин:
по-перше, загальне знайомство (нехай і не таке глибоке, як на очному тренінгу), проте загалом запустити проєкт та познайомитись з учасниками, було цікаво та корисно;

по-друге, цікавий матеріал, більшу частину інформації я знав, проте так систематизувати та представити всю інформацію усього 2 картинками – це круто, і корисно на майбутнє;

по-третє, Олександр чудово відповідав на питання, та пояснив нюанси, які були цікаві учасникам”


Дистанційна сесія відбулась в рамках проєкту “Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області”, який  реалізується БФ “Восток SOS” при підтримці Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Республіки Корея.

Контакти: 
vostok-sos.org
099 078 4 666
https://www.facebook.com/vostoksos/
[email protected]

https://www.visegradfund.org
Новини