Соціальна допомога сім’ям з дітьми: інструкція отримання

На період дії карантину або обмежувальних заходів законодавством України встановлено деякі додаткові гарантії для сімей з дітьми 

Можливість автоматичного продовження виплати допомоги.

Тобто, під час карантинних заходів та протягом одного місяця після їх скасовувати наступні види державної соціальної допомоги можуть бути продовжені без особистого звернення до органів соціального захисту та надання жодних документів для продовження здійснення Ваших виплат:  

  • допомога малозабезпеченим сім’ям;
  • допомога на дітей одиноким матерям;
  • допомога на дітей, над якими встановлено опіку і піклування;
  • допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;
  • тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.
  • щомісячна адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам 

Повний перелік можна знайти за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/264-2020-%D0%BF

Продовження виплат допомоги дітям з інвалідністю у разі пропущення строку переогляду.

Тобто виплата даного виду допомоги не буде зупинена до закінчення строку дії карантину та протягом 30 днів після його зняття. Після чого, буде проведено перерахунок розміру виплаченої допомоги на підставі результатів переогляду та заяви батьків чи інших законних представників. 

Якщо за результатами проведеного перерахунку:

  • розмір допомоги був меншим – буде проведено доплату у розмірі різниці;
  • не було підтверджено право на отримання допомоги або сума виплати була більшою – надміру сплачені суми допомоги будуть стягнуті протягом місяця з дати закінчення карантину у розмірі не більше як 20% суми виплаченої допомоги.

Надання допомоги на дітей для ФОП

Підстава: Постанова Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 329. https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-socialnoyi-pidtrimki-a329

Хто може отримувати допомогу?

Підприємці, які відповідають таким вимогам:

  • обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку;
  • сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця.

Увага! допомога виплачується на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку включно, за умови що на дитину не виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”.

Яким є строк отримання допомоги: допомога запроваджується на період карантину, та на один місяць після дати його відміни.

Яким є розмір допомоги:

  • на дитину віком до 6 років – 1779 грн;
  • на дитину віком від 6 до 10 років – 2218 грн.


Куди звертатися для отримання допомоги на дітей?
До органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання фізичної особи – підприємця. Пакет документів можна подати у паперовій або електронній формі (наприклад, за допомогою порталу «Дія»):

https://diia.gov.ua/services/dopomoga-na-ditej-dlya-fop

Які документи необхідно надати?

У паперовій формі заявник подає такі документи:

  • копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
  • довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
  • копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  • копію рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

В електронній формі заявник подає такі документи/відомості:

  • фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);
  • фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
  • фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  • фотокопію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Де знайти форму заяви про призначення допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку?

Формуляр Заяви можна скачати у додатках до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям, за посиланням :

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/329-2020-%D0%BF?fbclid=IwAR3mOM_czlVJKZFYRmkumXQwBus_d6q4ScysaQjF1hJrbEhhkBOr4zRwiG8#n21

Восток SOS – Допомагаємо Разом!

Юридична допомога, Донецька область

+38 (068) 664 21 04
+38 (099) 297 64 34

Юридична допомога, Луганська область

+38 (068) 827 28 95
+38 (095) 374 82 70

Новини