Відбулась друга дистанційна сесія навчально-практичного курсу «ГУРТОМ»: Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області

23 квітня 2020 року відбулась друга дистанційна сесія для представників та представниць 12 громад Луганської області.  

Цілий день працювали разом, хоча й знаходились всі далеко один від одного.  Продовжили вивчати діяльність громад. Детально розібрали тему контролю влади громадськістю. Права громадян. Взаємодію громадян із місцевою владою. Розібрали формат та особливості роботи Військово Цивільної Адміністрації. Поговорили про місцеві вибори.  Всі учасники отримали домашнє завдання. 

В навчально-практичному курсі беруть участь представники та представниці таких громад:

  • смт. Станиця Луганська
  • село Сотенне, Станично-Луганський району 
  • с. Нижньотепле, Станично-Луганський район,
  • смт. Петропавлiвка,Станично-Луганський район
  • село Комишне, Станично-Луганський район
  • смт. Новоайдар
  • село Співаківка, Новоайдарський район, 
  • село Трьохізбенка, Новоайдарський район,
  • місто Щастя Новоайдарський район
  • місто Попасна
  • м.Золоте Попаснянський району 
  • місто Гірське Попаснянський району 

Не дивлячись на обмеження які пов’язані з пандемією, ми невпинно рухаємось вперед, не порушуючи карантинних вимог. Група вдало пройшла навчання в другому заході проєкту, і попереду ще дві онлайн сесії та чотири очні тренінги які відбудуться при скасовуванні карантинних заходів в Україні. 

Нагадаємо, що проєкт передбачає серію тренінгів та дистанційні навчальні сесії для керівництва і працівників місцевих органів влади, а також представників громадянського суспільства з 12 прифронтових населених пунктів Луганської області. Під час курсу учасники отримають знання про структуру, повноваження та обов’язки місцевого самоврядування і державних органів, верховенство права та належне управління, компетенції ефективного спілкування між державними чиновниками та місцевим громадянським суспільством. Крім того, у рамках проєкту посадовці органів місцевого самоврядування у співпраці з представниками громадянського суспільства та активістами працюватимуть над розробкою стратегій сталого розвитку східних регіонів України під керівництвом та наглядом експертів проєкту.

Учасники отримали багато практичних знань та надзвичайне задоволення від спілкування з тренером та організаторами. 

Своїми враженнями поділились учасники дистанційної сесії проєкту:

Сесія була дуже корисною. Стало зрозуміло про різні структури управління громадою (ВЦА, Міська рада, та інші). Більш-менш прояснилась ситуація з майбутніми виборами, повноваженнями ОТГ, району та області.

Дистанційна сесія відбулась в рамках проєкту “Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області”, який  реалізується Благодійним фондом Восток SOS при підтримці Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Республіки Корея.

Контакти: 
vostok-sos.org
099 078 4 666
[email protected]

Новини