Наша група вже здружилася та увійшла в активний ритм Школи. Настільки вмотивованих людей треба ще пошукати. Ми разом вчимось підіймати проблемні питання, думаємо над майбутніми проєктами для захисту правозахисників.  

Під Час навчання обговорювалась проблема недостатньо розвиненої культури з прав людини. Що багато проблем в обізнаності у механізмах захисту. Неефективні розслідування. Недостатньо роботи з молоддю. Нерозуміння, як ефективно привернути увагу до проблеми. Недостатній комплекс підходів, не розвинене критичне мислення та емоційний інтелект. Не акцентується проблема на рівні законодавства. Недостатній рівень взаємодії,  підтримки з боку журналістів. Недостатня увага до особистої безпеки.

В рамках тренінгу відбулась панельна дискусія “Якими є основні проблеми та тенденції в Україні щодо питань захисту правозахисників?”

Під Час дискусії була затронута дуже важка та надважлива тема про вбивства та напади на правозахисників. Також розмовляли про потребу об’єднувати зусилля задля спільної боротьби за захист правозахисників. 

Також кожен день проводиться робота з методикою форум-театру. Який допомагає побачити проблему під різним кутом, відчути її важливість та виявити шляхи її подолання. 

На п’ятий день тренінгу відбулась екскурсія стародавнім Черніговом, під час якою учасники змогли перепочити та набратись сил для подальшого навчання.


Проєкт «Школа прав людини: право бути правозахисником», впроваджує Благодійна організація Восток SOS в партнерстві з Освітнім домом прав людини в Чернігові за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.

Share