14 липня наша гаряча лінія, отримали дзвінок з проханням про допомогу. Після спілкування, стало зрозуміло що ситуація яка утворилась близько трьох тижнів тому на КПВВ “Новотроїцьке” близька до повторення і потребує негайного втручання.

З введенням карантинних обмежень процедура роботи КПВВ ускладнилася. В той час як з боку українських органів державного управління, час від часу відбувається вдосконалення процедур, але з боку окупаційних незаконних формувань які контролюються Російською Федерацією, працює досить зовсім жахливий механізм, який не тільки нехтує правами людини, а в принципі виглядає жалюгідно. За нашими даними існує начебто система попереднього узгодження на в’їзд до тимчасово окупованих територій частин Донецької та Луганської областей. У зв’язку з неясністю та постійними змінами у процедури, люди час від часу залишаються в досить невизначеному становищі коли їх одночасно начебто й пропускають, а по факту ні.

Доволі часто, українці які вимушені за особистих причин перетинати лінію розмежування, в силу різних обставин як: скрутне матеріальне становище, стан здоров’я й інше, опиняються в ситуації яка ускладнює їх ситуацію, а інколи навіть є на грані ризику життя.

В такому невизначеному й складному становищі опинилися зі вчора, близько 13 осіб. Які опинилися біля українського КПВВ “Новотроїцьке”, але не можуть потрапити на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей. Та не мають можливості покинути території КПВВ, з різних причин.

БФ Восток SOS за підтримки Libereco закупили, та у  співпраці зі співробітниками ЦВС (цивільно-військового співробітництва) “Волноваха” – передали 13 харчових наборів, які складалися з консервованої каші, паштету, чаю, яблук та інших поживних продуктів. Набори безпосередньо були передані людям, що перебувають біля території КПВВ, та опинились у складних життєвих обставинах.

Ми дякуємо місцевим співробітники ЦВС (цивільно-військового співробітництва), які розв’язують проблеми місцевого населення в зоні бойових дій. Ми знаємо що мобілізуючі всі наявні ресурси у співпраці органами державного управління й місцевого самоврядування – намагаються сформувати умови, щоб запобігти подібним ситуаціям.

На жаль війна триває, а Російська Федерація продовжує нехтувати правами людей українських громадян, все далі роблячи їх життя нестерпним та в прямому сенсі заставляє ставати на коліна.

Восток SOS – Допомагаємо Разом

Share