28 серпня о 10:00 в приміщені «Українського кризового медіа-центру» (Київ, вул. Хрещатик, 2) правозахисники нагадають новообраним народним депутатам про необхідність невідкладного прийняття Закону про захист виборчих прав переселенців та трудових мігрантів!

На прес-конференції будуть презентовані пропозиції правозахисників до новообраних депутатів та анонсована акція під стінами парламенту на підтримку права внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян обирати місцеву владу.

У перший день роботи новообраної Верховної Ради переселенці на вулиці перед будівлею парламенту зустрічатимуть народних депутатів вітальними листівками з коротким закликом – «Спочатку право голосу, а потім – місцеві вибори».

В Україні станом на 19 серпня, за даними Міністерства соціальної політики, зареєстровано 1 401 447 внутрішньо переміщених осіб. Абсолютна більшість з них – люди старші 18 років, які, згідно з Конституцією, мають право голосу, але не можуть повноцінно ним скористатися. Бути переселенцем сьогодні – це бути позбавленим голосу на місцевих виборах. В умовах децентралізації, коли все більше влади та повноважень передається громадам, позбавлення права голосу залишає мільйони громадян без важелів захисту їхніх інтересів. Для влади вони стають невидимими…

Спікери: 
Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»
Дарина Толкач, координаторка з адвокації БФ «Право на захист»
Олександр Клюжев, аналітик ВГО «Громадянська мережа ОПОРА»
Олександра Дворецька, членкиня правління БО «Восток-СОС»

Контакти організаторів: Андрій Сек, [email protected]
+38 (068) 35 2 3575 (моб.); +38 (050) 477 0800 (офіс)

Share