16127_6adf4bd42e9b3c7568cbfd105443381e_142113 березня Комітетом Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин під час засідання  заслухано інформацію Кабінету Міністрів України, міністерств та інших державних органів (відповідно компетенції) щодо стану виконання Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».

Однак, на засідання Комітету для обговорення зазначеного питання не прийшов жоден член КМУ або заступник міністра, які були запрошені заздалегідь.

«Станом на сьогодні у нас не виконується цей закон, і я, як голова Комітету, не бачу жодної зрозумілої причини, чому цей закон не виконується»,- наголосив голова Комітету з прав людини Григорій Немиря.

За результатами розгляду питання Комітет прийняв рішення звернутися до Уряду  щодо невідкладного забезпечення виконання Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».  Із зверненням можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, що відповідний закон вступив в силу 2 серпня, і, відповідно до його прикінцевих положень, в термін до 2 листопада 2018 року  мали бути створені відповідні інституції для його виконання, зокрема до кінця жовтня 2018 року повинна бути створена Комісія з питань зниклих безвісті та запущено  Реєстр зниклих безвісті.

Благодійний фонд “Восток-SOS” уважно слідкує за впровадженням закону у дію. З самого початку експерти організаціїї долучалися до розробки законопроекту. Психологи, юристи та соціальні працівники безпосередньо працюють з родичами та близькими зниклих і на практиці знають проблеми, з якими вже 5 років стикаються люди, що очікують близьких.

“Для нас важливо, щоб закони, які приймає Парламент на захист людей, постраждалих внаслідок збройного конфлікту і збройної агресії Російської Федерації – виконувались, а не використовувались для піару окремих політиків. Це неприпустимо, коли в ручному режимі Кабмін вирішує, які закони будуть реалізовані, а які залишаються на паузі” – коментує ситуацію виконавча диреторка Благодійного фонду “Восток-SOS” Олександра Дворецька.

Згідно інформації, наданій Секретаріатом Кабінету Міністрів України на інформаційний запит БФ “Восток-СОС” 11 лютого 2019 року №17-19/322:  “За інформацією Департаменту з питань безпеки, оборони, діяльності правоохоронних органів юстиції та запобігання корупції  проекти постанов “Про утворення Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин” та “Про затвердження Положення про Комісію з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин” опрацьовується у секретаріаті Кабінету Міністрів у встановленому порядку.

Share