У лютому 2021 року на телефон «гарячої лінії» по виявленню випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях надійшло 29 звернень, які стосувалися 20 ситуацій. Водночас 4 з них не стосувалися тематики роботи «гарячої лінії».

На дії та бездіяльність поліції скаржилися чотири рази. Скаржилися також на суд, місцеву владу, корупцію під час виборів в органи місцевого самоврядування, злочинців.

Зокрема, один зі скаржників розповів про неналежне утримання у поліцейському відділку та слідчому ізоляторі Донецької області людини зі зламаною рукою.

Крім того на “гарячу лінію” надійшло звернення про те, що в місті Сєвєродонецьк Луганської області в поліції відмовлялися приймати групу місцевих  активістів, а також не відповідали на заяви. Також повідомляли про ймовірне побиття людини поліцейським при затриманні та під час допиту.

4 дзвінка мали довідковий характер і стосувалися правил та відповідних проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) в умовах державних заходів карантину проти пандемії гострого респіраторного захворювання COVID-19.

9 описаних ситуацій стосувалися Луганської, 3 – Донецької. В інших випадках люди не назвали ані область та більш точне своє місцезнаходження, ані місцину, де відбувалася ситуація.

Share