Відкрите зверннення до Військової прокуратури з приводу стрілянини на КПВВ “Майорськ”

525914-0З огляду на  інцидент, що трапився 4 грудня 2016 р. на “нульовому” блок-пості, біля КПВВ “Майорськ”, юристи Благодійного Фонду “Восток СОС” рекомендують цивільним особам, які перетинають лінію розмежування:

  • суворо дотримуватися наказів людей зі зброєю, не здійснювати дій, які можуть їх провокувати;
  • не вступати у суперечки з озброєними людьми;
  • триматися подалі від зброї; навіть якщо вона не стріляє, вона є джерелом небезпеки.

І пам’ятайте: поскаржитися на неправомірні дії завжди можна буде після проходження блок-поста, при цьому, не ризикуючи своїм життям та здоров’ям.

Головному військовому прокурору України,
Генерал-лейтенанту юстиції Анатолію Матіосу

Міністру оборони України,
Генералу Степану Полтораку

Міністру внутрішніх справ України,
Арсену Авакову

Голові Служби безпеки України,
Генералу армії  Василю Грицаку

Командувачу Національної гвардії України
Генерал-лейтенанту Юрію Аллєрову

Голові Державної прикордонної служби України,
Генерал-полковнику Віктору Назаренко

Голові Державної фіскальної служби України
Роману Насірову

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

14 грудня 2016 р. на “нульовому” блок-пості, біля КПВВ “Майорськ” сталася стрілянина, внаслідок якої одна людина загинула, одну було поранено. Ще одна людина померла невдовзі після стрілянини у кареті швидкої.

За офіційною версією Державної прикордонної служби України, з боку непідконтрольної території Донецької області був відкритий вогонь у бік КПВВ зі стрілецької зброї (http://dpsu.gov.ua/ua/news/Teroristi-vidkrili-vogon-po-lyudyah-yaki-perebuvali-v-cherzi-poblizu-Mayorska-/). Відповідно до інформації представників так званої ДНР, український військовий на блок-пості відкрив вогонь по натовпу (http://dnr-news.com/video/37715-ivan-prihodko-prokommentiroval-strelbu-po-mirnym-zhitelyam-na-kpvv-mayorsk.html).

На сьогоднішній день, жодна зі сторін конфлікту  не взяла на себе відповідальності за інцидент зі смертельними наслідками. Також немає інформації про розслідування факту вбивства двох осіб та поранення однієї особи.

На жаль, це це може свідчити про те, що:

  • особа, яка вчинила злочин, уникне відповідальності;
  • помилки не будуть визнані, і не будуть зроблені висновки задля уникнення подібної трагедії в майбутньому;
  • при повторенні подібної трагедії, злочинець, ймовірно, знову уникне відповідальності, яка буде покладена на протилежну сторону.

Транспортні коридори через лінію зіткнення, передбачені для переміщення цивільного населення між контрольованою та неконтрольованою територією України, є місцем значного скупчення цивільного населення. У 2016 році лінію зіткнення перетнуло більше 10 мільйонів осіб. Інциденти на кшталт того, що стався на “нульовому” блок-пості, біля КПВВ “Майорськ” 14 грудня, є вкрай серйозними та небезпечними, несуть загрозу для величезної кількості людей. Такі кричущі випадки мають бути розслідувані неупереджено і швидко.

З огляду на це, ми вимагаємо:

  1. Провести об’єктивне розслідування вчиненого злочину, внаслідок якого дві особи померли, ще одна особа була поранена –  та притягнути винну особу (осіб) до відповідальності;
  2. Оприлюднити результати розслідування інциденту.
  3. Вжити дієвих заході з недопущення подібних інцидентів у майбутньому. Серед цих заходів:
    1. проведення роз’яснювальної роботи з особовим складом стосовно специфіки роботи з цивільним населенням (із залученням досвідченіших колег з силових структур, правозахисників та психологів);
    2. підвищення контролю за технікою безпеки при користуванні зброєю;
    3. проведення додаткових занять з покращення навичок володіння зброєю.

Новини