Невидимі міста та села. Життя на лінії фронту – Круглий стіл – ВІДЕО

ррвап

22 травня 2015 року представники Правозахисного центру “Поступ” спільно з активістами Благодійного фонду “Восток-SOS” провели Круглий стіл, присвячений висвітленню проблем, із якими стикаються мешканці населених пунктів, розташованих на  прилеглій до лінії розмежування території у Донецькій та Луганській областях.

Згідно з офіційними даними зону конфлікту залишило 1,28 мільйона громадян України, при цьому третина з них залишається в межах Луганської та Донецької областей, що де юре контролюється українською владою, але часто просто покинуто місцевими адміністраціями.

“Життя, чи радше виживання, в прифронтовіх селах, в так званій “сірій зоні”, для місцевого населення є справжнім випробовуванням на витривалість та везіння. Відсутність адміністрації та транспортного сполучення, неможливість отримання невідкладної медичної допомоги, відсутність магазинів та віддаленість навчальних закладів, відсутність можливості відновити виплату пенсій чи соціальних виплат – це буденність невидимих селищ. Кожен день для жителів прифронтової зони сповнений видимих та прихованих небезпек” – каже координаторка напрямку “Восток-SOS – звільнені міста” Юлія Красільникова, що упродовж останніх 9 місяців займається постачанням гуманітарної допомоги у віддалені куточки Луганської області.

“Обидві сторони збройного конфлікту воліють не помічати проблем, які не передбачають простих рішень, роблячи десятки населених пунктів і сотні людей невидимими. Небездоганна перепускна система не дає можливості врятуватися й тим, хто хоче залишити територію, окуповану терористами, тим самим влада свідомо утримує людей в якості живого щита для терористів” – повідомляє юрист БФ “Восток-SOS” Левон Азізян.

В рамках круглого столу були представленні і пропозиції до органів центральної влади від Донецької ОДА, де висвітленні такі проблеми, як відсутність можливості сплати за енергоносії та заборгованість підприємствами на неконтрольованій території, відсутність компенсацій за зруйноване через бойові дії майно, і як наслідок відсутність житла для переселенців, відстутність механізму сплачування пенсій на непідконтрольних територіях, від якої страждають понад 192 тисячи пенсіонерів.

Також, представники Донецької ОДА пропонують спростити перепускний режим і дати можливість людям покидати зону конфлікту.

Представники ОДА звертають увагу й на таку проблему, як порушення військової дисципліни та вчинення кримінальних правопорушень військовослужбовцями, де потребують втручання Міністерства оборони для вирішення цього питання.

Організатори зазначають, що вкрай неактивна позиція органів центральної влади у обговоренні свідчить про їх небажання вирішувати проблему міст та селищ, що знаходяться на лінії зіткнення.

Наступний захід представники БФ “Восток-СОС” планують провести у місті Краматорськ, що наразі є обласним центром Донеччини, де з представниками місцевих рад і обласної влади зможуть обговорити проблемні питання, що пов’язані із життям у “сірій зоні”.

В разі виникнення додаткових питань звертайтеся до організаторів за телефонами: +38 050 810 66 49, +38 050 055 67 73 або за електроною адресою [email protected].

Круглий стіл проводиться Правозахисним центром “Поступ” у партнерстві з Благодійним фондом “Восток-SOS” в рамках проекту “Допомога жертвам порушень прав людини в конфліктних зонах і районах переміщення” за підтримки Управління Верховного комісара ООН з прав людини та Представництва Європейського Союзу в Україні

 

Новини