Конференція «Освіта з прав людини в школі – успішна громада»: підбиваємо підсумки

11 червня в місті Сєвєродонецьк відбулась освітня конференція «Освіта з прав людини в школі – успішна громада».

Учасниками та учасницями конференції стали 75 представників з 35 шкіл Луганської області, переважно з прифронтових районів. Це школи учасниці проєкту “Глобальна освіта – знаємо права людини” за програмою “Школа територія прав людини”, що працює в Луганській області з 2016 року.

Головна мета конференції:

  • активізувати діяльність мережі навчальних закладів, завданням якої є поширення досвіду і пропаганда моделі якісних змін в системі освіти в цілому.
  • актуалізувати прагнення створення на базі навчальних закладів – умов, де права людини є основними в стосунках між усіма учасниками освітнього процесу.
  • сприяти інтеграції принципів прав людини в усі етапи планування та реалізації внутрішніх нормативних документів, освітніх програм і в структуру навчальних закладів.

Під Час конференції учасники почули виступ Ханне Северинсен (Данський Гельсінський комітет з прав людини) та  Карла Еріка Фоверскова (Данський Гельсінський комітет з прав людини. “Датська шкільна система: демократія і права людини”) на тему “Højskole і Efterskole – шлях скандинавських країн від самого відсталого суспільства Європи до держав загального добробуту”.

Також відбулась панельна дискусія на тему “Як скоро школи України стануть “Школами- територіями прав людини?”. Де спікерами виступили такі експерти:Сергій ГорбачовОсвітній омбудсмен (Київ);

Володимир Селіваненко – координатор освітніх програм Amnesty International Ukraine, кандидат юридичних наук (Київ);

  • Тетяна Гуменюк – захист прав дітей в освітніх закладах, представниця батьківської громади (Обухів);
  • Лариса Самсонова  – МОН, державний експерт директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти – онлайн підключення (Київ);

І за традицією, в конференції брали участь тренери проєкту Сергій Буров, Олександра Козорог та Андрій Кінаш. Вони є ідейними натхненниками всього процесу, та незмінними експертами, які працюють зі школами Луганщини з 2016 року. 

Також на конференції учасники працювали в групах та ділились успішними практиками та досвідом шкіл щодо формування освітнього простору за моделлю “Школа – територія прав людини”.

Конференція проводилася Благодійним фондом «Восток SOS» в партнерстві з Освітнім домом прав людини – Чернігів та Данським Гельсінським комітетом з прав людини за фінансової підтримки Данського фонду Громадянське Суспільство в Розвитку (CISU – Civil Society in Development)

Новини