Брак кадрів у прифронтових школах: Восток SOS розпочав пілотний освітній проєкт

За даними ЮНІСЕФ, через конфлікт на сході, діти та вчителі в 3500 закладах освіти майже щодня стикаються з загрозами їхньому життю. Понад 750 шкіл і дитячих садків пошкоджені або зруйновані унаслідок бойових дій. Майже 400 тисяч дітей ходять до шкіл поблизу лінії розмежування, де відбуваються обстріли. Крім того, у великій кількості навчальних закладів відчувається гострий дефіцит кадрів – багато вчителів поїхали під час інтенсивних бойових дій і так і не повернулися назад. 

Практично в усіх прифронтових школах є предмети, що викладаються вчителями, які мають іншу спеціалізацію, іноді “вчителювати” доводиться батькам школярів, не маючи при цьому фахової підготовки та практики. Це, безумовно, позначається на якості освіти. Діти, маючи суттєві прогалини у знаннях з базових шкільних дисциплін, втрачають можливість на рівних умовах конкурувати за навчання у вишах. 

Особливо ця проблема актуальна для невеликих населених пунктів, таких, як село Трьохізбенка Новоайдарського району Луганщини. З початку збройного протистояння, в епіцентрі якого опинилася Трьохізбенка, в школі немає викладача англійської мови.

Як вирішити проблему?

Наша команда бачить тимчасове рішення у волонтерській роботі, яка б сприяла покращенню якості освіти дітей, що живуть поруч з війною. Тож ми запустили пілотну місію – від початку грудня Катерина Шишигіна, волонтерка з Києва, викладає англійську мову трьохізбенським школярам.

І не тільки англійську. Катя взялася організувати ще і вільний час дітей. 

“У суботу спробувала організувати вперше Клуб вихідного дня. Запропонувала дітям зустрітись в школі. Ну хто захоче, не наполягала. Я розумію, що до школи ще треба дійти. Є діти які живуть поруч, а є такі яким йти більше години. Коли я в школу прийшла, то мене вже чекали. Прийшли 12 дітей з 5-го по 11 клас. у нас був кінотеатр, чай зі смаколиками, творче заняття (майстрували кольорові ліхтарики) і трошечки англійської. А також багацько спілкування”, – розповіла волонтерка.

Такі зустрічі відтепер планують проводити щосуботи. 

У планах команди Восток SOS – запусти проєкт таких волонтерських місій на постійній основі, розширити географію шкіл і залучити педагогів з різних дисциплін. 

Тож зараз ми шукаємо відчайдушних, рішучих і талановитих учителів, готових зануритись на один-два місяці у реальність селища чи містечка у Луганський області. 

Докладно про умови участі читайте тут: https://vostok-sos.org/volontery-na-shid/ 

Реєстраційна анкета для вчителів-волонтерів:  https://forms.gle/k2VDWZ3kqmMmvFS26

Якщо у вас ще залишилися запитання – телефонуйте або пишіть координаторці освітнього напрямку в Восток SOS Юлії Красільниковій:

телефон: (096) 596 57 86,

e-mail: [email protected]  

Проєкт “Освітня й психосоціальна підтримка в Луганській області, Україна (9-2020-H)” реалізує Благодійний фонд Восток SOS в партнерстві з MONDO за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.

Новини