Юристка благодійного фонду  «Восток-SOS» Ольга Аношкина представила проект «Ефективне врядування і залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» на зустрічі з партнерськими організаціями, які отримали гранти Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Наш проект, що нещодавно розпочався і триватиме рік, має на меті розширення можливостей доступу до системи безоплатної правової допомоги (БПД) мешканців, у першу чергу, віддалених населених пунктів Луганської області. Він передбачає юридичний, психологічний, інформаційний та дослідницький компоненти.

Тож, в наших планах більше 300 виїздів мобільної групи юристів фонду спільно с юристами БПД до віддалених населених пунктів регіону. Також близько 30 стратегічних кейсів отримають супровід у судах. Одночасно з юристами в населених пунктах, а вони здебільшого інфраструктурно ізольовані, з місцевими жителями працюватимуть психологи. Мобільні групи також поширюватимуть буклети з контактами та інформацією про систему БПД і можливість отримати юридичну консультацію дистанційно. Підсумком проекту стане дослідження потреб у правовій допомозі серед мешканців маленьких населених пунктів Луганщини та прифронтової зони зокрема.

Share