Історія родини Пирог – наразі сім’я налічує 18 осіб

Розповідаємо історію родини, що утримує дитячий будинок сімейного типу «Пирог». Благодійний фонд «Восток SOS» передав сім’ї 3 обігрівачі та буржуйку. 

Рятуючи дітей і дорослих від війни, Наталя та Олександр Пирог переїхали з міста Марганець до селища Чинадієво Мукачівського району. Зробити це було непросто – наразі сім’я налічує 18 осіб. Серед них і десятеро дітей, які були позбавлені батьківського піклування. Подружжя прийняло їх як рідних. 

Внаслідок повномасштабного вторгнення рф всі вони вимушено покинули місто після перших обстрілів росіян. Разом із великою родиною переїхала й бабуся, залишатися в Марганці було небезпечно. 

«40 хвилин на збори та виїжджаємо», – з такими словами Олександр повернувся додому 7 серпня 2022 року. 

Наталя розповіла, що сім’я колись відпочивала в Чинадієво, знімала там будинок і мала декількох знайомих. На шляху вона телефонувала на всі збережені номери та просила прихистити. 

«Коли подзвонила до господарів будинку у Чинадієво, нам радо сказали, що чекають», – поділилася вона.

У безпеці діти та дорослі поступово соціалізуються та адаптуються. Всі вихованці мають захоплення – хлопці грають у футбол, дівчата плетуть і вишивають бісером, серед них живе й майбутній музикант.

«Данил музику пише, навіть намагається її продавати! Ми підтримуємо інтереси кожного та кожної, а домашню роботу розподіляємо», – розповіла мама. 

Сім’я Пирог відмічає доброту та відкритість оточуючих на новому місці, а також мальовничу природу. Коли вони переїхали в Чинадієво, діти почали допомагати місцевим плести маскувальні сітки. За майстерність і старанність їх лагідно називають «Марганецькі павучки». 

Ми дізналися, що в селі немає принтера, родина про нього мріє. Їм треба регулярно сканувати документи та друкувати домашні завдання для дітей, тож команда фонду неодмінно відреагує на запит і передасть техніку у Чинадієво.

Новини