Ірина Верещук відвідала транзитний шелтер ГО «Океан Добра» у місті Дніпро

Віцепремʼєрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук відвідала транзитний шелтер, створений на базі центру соціальної адаптації людей з інвалідністю ГО «Океан Добра» у місті Дніпро. Там живуть евакуйовані зі прифронту екіпажами Благодійного фонду «Схід SOS».

Ірина Верещук з представниками ГО «Океан Добра» та БФ «Схід SOS»

Співпраця команди фонду з ГО «Океан Добра» розпочалася у 2022 році. Відтоді ми розгорнули 50 додаткових місць і щодня забезпечуємо жителів центру гарячим харчуванням і засобами гігієни. За цей час там знайшли прихисток близько 2 400 людей. Центр є й тимчасовим прихистком для самотніх людей старшого віку.

Це яскравий приклад співпраці місцевої влади, громадських організацій, волонтерів і міжнародних донорів. Всі обʼєднують зусилля, аби допомогти тим, хто цього гостро потребує.

Ірина Верещук

Багато людей приїжджають без документів, а відтак не можуть бути розселені до інших закладів. На базі центру зі врятованими працюють юристи, соціальні працівники та психологи, аби відновити документи та стабілізувати емоційний стан. Відновлення паспортів, ідентифікаційних кодів і пенсійних посвідчень необхідне для отримання пенсій і соціальних виплат, а також подальшого розміщення в державних закладах.

Крім того, разом із ГО «Океан Добра» ми допомагаємо знайти прихисток в Україні та за її межами, як-от за програмами догляду, лікування та постійного проживання в Німеччині, Чехії, Румунії, Польщі, Фінляндії та Норвегії.

Транзитні шелтери дозволяють ефективно організувати евакуацію та рятувати людей, бо саме сюди ми привозимо врятованих зі прифронту, які не мають куди їхати. Водночас ремонтуємо геріатричні центри для постійного проживання, адже місць у наявних бракує. Від 2022 року ми врятували понад 10 000 людей з інвалідністю та представників маломобільних груп населення, бо самостійно вони не змогли би виїхати з небезпеки.

Членкиня правління БФ «Схід SOS» Майя Кузьміна
Ірина Верещук з представниками ГО «Океан Добра» та БФ «Схід SOS»

Нагадаємо, наш фонд пропонує повний цикл безоплатного порятунку – від дзвінка до кол-центру до створення умов для тимчасового чи постійного проживання. Записатися на евакуацію можна з понеділка по суботу (8:00-18:00) за номером: 0800 332 614.

Консультуємо й у месенджерах:
+38 099 710 48 72 (вайбер)
+38 096 108 60 48 (телеграм)

Новини