hun3Инициатива “Восток – SOS” ожидает от Президента Украины П. Порошенко подписания Закона №4490а-1 о переселенцах.

В официальном документе от Совета Министров ЕС по иностранным делам по Украине для распространения идет речь о том, что предоставление Украине международной помощи должно быть урегулировано законодательно. Они посещали Украину и вот такие выводы можно увидеть в п.7:

“Совет министров ЕС по иностранным делам в Украине приветствует принятие Верховной Радой Украины закона о внутренне перемещенных лицах. Она надеется, что первоочередной задачей станет ПОДПИСАНИЕ И ОСУЩЕСТВЛЕНИЕ этого закона. Совет поощряет украинскую власть прибегнуть к решительным действиям по адаптации нормативно-правовой и административной базы в целях облегчения доставки международной помощи”
Порошенко не может тормозить принятие закона, ибо от него зависит и международная помощь.

Полный текст п. 7 Выводов Совета министров иностранных дел ЕС по Украине:

З великою стурбованістю Рада слідкує за гуманітарними наслідками конфлікту у східній Україні та за збільшенням кількості уражених осіб. Євросоюз закликає усі сторони конфлікту шанувати міжнародне гуманітарне право і принципи, аби захищати цивільне населення та інфраструктуру від бойових дій, а також сприяти роботі міжнародних гуманітарних організацій. Гуманітарні наслідки конфлікту для мирного населення не мають використовуватися у військових або політичних цілях. Рада підкреслює потребу у продовженні мобілізації ЄС і міжнародної допомоги, включаючи для короткострокових гуманітарних потреб і потреб для відновлення. Вона вітає роль Європейської Комісії та Європейської служби зовнішньої дії у сприянні та зміцненні координації допомоги ЄС. Рада вітає ухвалення Верховною Радою України закону про внутрішньо переміщених осіб. Вона сподівається, що першочерговим завданням стане підписання і провадження цього закону. Рада заохочує українську владу вдатися до рішучих дій з адаптації нормативно-правової і адміністративної бази з метою полегшення доставки міжнародної допомоги. 

Share