26 жовтня у Києві відбувся Вечір душевних читань. На ньому організатори збирали кошти для людей, постраждалих від масштабних пожеж на Луганщині. Загалом зібрати вдалося 3850 гривень.

«Ідея гасити пожежі віршами — це крик SOS. Та прокиньтеся, нарешті! Наш спільний будинок палає, люди!

У жовтні журналісти зі Сєвєродонецька писали та знімали сюжети про підпали терористами «ЛНР» двадцяти тисяч гектарів Луганської області, а це 600 домів з усім, що було у дворі. У пожежах загинули 11 осіб, 18 потрапили в лікарні. Жителі Луганської області спостерігали, як палає їхній будинок, і цілком резонно питали Київ: «Чим ми гірші за Австралію?» у постах на Facebook. Користувачі соцмереж мовчали. Ніхто на початку жовтня не ставив аватарки із закликом врятувати території та не перераховував гроші на лікування постраждалим. Виходить, кенгуру нам більш шкода, аніж степових лисиць корсак? Для мене це був чіткий сигнал: на Луганську область «забили» вже офіційно. Київ відвернувся, терористи отримують право безкарно робити з моїм домом абсолютно все, що їм заманеться», – розповіла організаторка вечора Софія Касьяненко.

Саме тому Софія вирішила звернутися за допомогою до Facebook-спільноти. Каже, говорила у мережі про пожежі майже місяць – з 4 по 25 жовтня.

«Так в інфополе мого оточення увійшов наполовину негативний сигнал — пожежа — наполовину позитивний — теплий осінній вечір під звуки гітар, рими та прозу. За цей час 17 людей зробили внесок через мою картку, декілька осіб відправили пожертву Восток SOS напряму, я не питала їх про обсяги через етичні міркування», – розповіла організаторка вечора.

На самому вечорі були кияни, музичний дует з Донецька, поетеса з Луганська та учасники з інших міст.

«Це означає, що українці готові й хочуть об’єднуватися, тільки треба запалити в них іскорку віри у власні сили допомогти хоча б одній живій душі», – переконана Софія Касяненко.

Share