Генеральна Асамблея ООН схвалила посилену резолюцію щодо мілітаризації Криму

Документ містить підтримку Кримської платформи та закликає РФ припинити перекидання на півострів зброї та військових. Таку резолюцію ухвалюють уже четвертий рік поспіль. 

Мілітаризація Криму, яку зараз проводить держава-окупант Російська Федерація, не залишається поза увагою міжнародного співтовариства. 

“Можу сказати, що “Світова спільнота в контрий раз консолідовано демонструє позицію невизнання анексії Криму Російською Федерацією. Мілітаризація Криму – це виклик не тільки безпеці України, а всьому регіону. Перетворення туристичного півострова на військову базу та зухвалі блокування суден в порушення правил міжнародного судноплавства – це те, що впливає на безпеку країн Чорноморського регіону. В новому документі Генасамблеї ООН звертається особлива увага на  мілітаризацію освіти та інших сфер суспільного життя, яким пронизано сьогодні кримське сьогоднення. На жаль, ця тема актуально сьогодні і для тимчасово окупованих частин Луганської та Донецької областей. І чим довше буде тривати збройний конфлікт тим більше буде нанесено шкоди звичайним громадянам, які стали заручниками окупації”, – прокоментувала ухвалення резолюції координаторка адвокаційного напрямку Восток SOS Олександра Дворецька. 

У документі висловлюється занепокоєння:

  1. незаконним розширенням території військово-морських баз РФ у Криму
  2. наданням силовим структурам РФ повноважень щодо блокування частин території та акваторії поблизу військових об’єктів, що ставить під загрозу вільний прохід суден Керченською протокою.

Резолюція чітко вказує, що РФ має утримуватися від навмисного перешкоджання міжнародному судноплавству, особливо суднам, які прямують Азовським морем і Керченською протокою до українських портів чи в зворотному напрямку. 

Резолюція також закликає Росію:

  1. припинити незаконний призов мешканців Криму до лав своїх збройних сил 
  2. та покласти край мілітаризації освіти в Криму — шкільній військовій підготовці кримських дітей, метою якої проголошується їхня майбутня служба у збройних силах РФ.

Щорічні резолюції Генасамблеї ООН щодо мілітаризації Криму та щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму мають вагому роль як політичні й дипломатичні інструменти в боротьбі проти російської окупації та діяльності в рамках Кримської платформи.

Резолюція є новим елементом правового тиску на Росію. Держава-окупант є порушником основоположних норм міжнародного права і її поведінка несумісна зі статусом постійного члена Ради Безпеки ООН. 

Новини