Восток-СОС

23-го червня о 12:00 під стінами Київської міської державної адміністрації відбудеться акція-перформанс громадських організацій, котрі займаються питаннями внутрішньо переміщених осіб із Криму та сходу України, киян та переселенців – «Шукаємо Дім».

 

Організаторами акції виступають: ГО «Крим SOS», БФ «Восток-SOS», Новий Донбас та Центр зайнятості вільних людей. Саме ці організації протягом року об’єднали власні зусилля для створення спільного майданчика, хабу «Дім Вільних Людей» для допомоги переселенцям в різних соціальних та гуманітарних сферах. Але зараз самі опинилися в ситуації, та шукають підтримки.

«Будинку Вільних Людей» загрожує виселення. Активісти готуються до надання послуг переселенцям просто неба.

На сьогодні хаб працює у форматі «єдиного вікна» для надання консультаційних послуг, видачі гуманітарної допомоги, проведення культурних, освітніх та просвітницьких заходів. Він знаходиться на Кириллівській 13-Д – зручній локації, до якої вже звикли переселенці.

За 10 місяців роботи експертами «Будинку вільних людей» оброблено понад 30 тис. звернень ВПО стосовно гуманітарної допомоги, працевлаштування, медичної допомоги, житла, правових консультацій, психологічної допомоги, навчальних програм та розвитку, організації дозвілля та інтеграції в місцеву громаду. За цей час хаб відвідали 8500 внутрішньо переміщених осіб. Проведено понад 800 культурних, освітньо-просвітніх, психологічних заходів.

Саме формат спільного простору надає можливості налагодженої, скоординованої, плідної роботи у цьому напрямку.

Від початку організації діяли на волонтерських засадах, але коли стало очевидно, що обсяг роботи досить великий, і є потреба у підтримці – звернулись до міжнародних організацій. Але у серпні 2016 року ця допомога буде обмежена.

Настав час звернутись до влади.

Громадські організації просять сприяти в отриманні в оренду приміщення, що перебуває у державній або комунальній власності.

Звернення про пошук приміщення, яке ми подали до голови КМДА, до Фонду Державного Майна, трьох районних адміністрацій у м. Києві, до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, підтримали багато міжнародних організацій, які вважають необхідною подальшу діяльність хабу.

На даний момент відповідей або пропозицій ми не отримали.

У разі відсутності приміщення, «Будинок вільних людей» втратить можливість продовжувати роботу в такому форматі та буде вимушений надавати послуги просто неба, оскільки проблеми переселенців щоденно потребують уваги і ми не залишимо людей у біді.

 

Громадські Організації:

 

Крим SOS;

Восток-SOS;

Новий Донбас;

Центр Зайнятості Вільних Людей.

 

Контакти:

Тел: (+38096)7765594

Email: press@vostoksos.org

восток-sos mondo edc

 

Share