Маніпуляції Мінсоцполітики: чи збільшиться заробітна плата працівників бюджетної сфери вздовж лінії зіткнення?

Після останнього асідання Уряду 5 червня 2019 року на сайті з’явилась доволі оптимістична новина:

“Встановлено надбавку за роботу з особливими умовами праці працівникам бюджетних установ, розміщених в населених пунктах на лінії зіткнення
5 червня 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 708”. Зазначеною постановою установлено щомісячну надбавку за роботу з особливими умовами праці у граничному розмірі 50 відсотків посадового окладу працівникам бюджетної сфери, на період до завершення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях

І хоч текст самої постанови ще не опубліковано на сайті, юристи Благодійного фонду “Восток-SOS” вивчили узгоджений проект постанови авторства Міністерства соціальної політики України і вимушені сказати, що очікувати суттєвого підвищення оплати праці не варто.

Чому? Тому що відповідні надбавки повинні відбуватися за рахунок місцевого бюджету в межах існуючих зарплатних фондів. В пояснювальній записці до постанови у розділі про фінансово-економічне обґрунтування зазначається, що “реалізація акта забезпечуватиметься в межах коштів, передбачених на оплату праці працівників відповідним розпорядникам бюджетних коштів“.

Фактично, всі ці установи в разі наявності у них коштів фонду оплати праці і без цих змін і раніше могли преміювати своїх працівників. Зміни, за які проголосував Кабмін також кажуть, що надбавка може бути у граничному розмірі 50%. це означає, що вона може складати і 1%, чи взагалі не наразовуватись. Звідки можуть взятися ці додаткові кошти в прифронтових Троїцькому чи Кримському на Луганщині питання, скоріш за все, риторичне.

Представники команди Восток-СОС неодноразово ініціювали обговорення в профільних міністерствах і в парламенті, щодо створення додаткових механізмів заохочення працівників закладів охорони здоров’я та освіти, які розташовані вздовж лінії зіткнення.

Наступний склад Верховної Ради України обов’язково повинен вирішити це проблемне питання на законодавчому рівні, інакше на сході України не залишиться ані вчителів, ані лікарів.

Новини