БФ «Схід SOS» організував ретрит для команд мережі безпечних просторів «Затишно space», польових юристів та евакуаційних екіпажів

10-12 травня 2024 року БФ «Схід SOS» організував ретрит для представників команд мережі безпечних просторів «Затишно space», польових юристів та евакуаційних екіпажів.

Протягом трьох днів команда у супроводі спеціалістів психосоціального напряму мала нагоду відпочити та відновити внутрішні ресурси. Учасники ретриту краще познайомилися одне з одним та вчилися просити про допомогу, коли виникає в цьому потреба.

«Час від часу кожен з нас потребує відновлення емоційного стану та внутрішнього ресурсу. І тут мова йде не лише про фізичний відпочинок у хорошому місці, але й про можливість навчитися розуміти власні емоції та нормалізувати стан. Я пишаюсь кожним членом команди Фонду «Схід SOS». Для мене дійсно було важливим потурбуватися про ментальне здоров’я тих, хто щодня турбується про інших», – зазначила тренерка, психологиня й арттерапевтка Тетяна Діхтярук.

Вона зазначила, що такі живі зустрічі – міцний ланцюжок взаємної підтримки, що демонструє стійкість та єднання українців. Спеціалістка радить, щоб подібні ретрити були обов’язковою сезонною практикою: під час них спеціалісти та спеціалістки мають можливість на короткий час побути просто людьми зі своїми думками та переживаннями, а не супергероями, які щодня поспішають на допомогу. 

Учасники отримали задоволення від зустрічі та відчули в собі нові сили для розвитку та втілення ідей в життя.

«Я в захваті від вправ, що ми робили з тренерами. Дійсно відчула розслаблення та відпочила. І дуже вдячна Фонду за таку чудову можливість відновитися», – поділилася враженнями адміністраторка безпечного простору Тетяна Курило

Відновлення психоемоційного стану – пріоритетне завдання для спеціалістів і спеціалісток Фонду, адже від початку повномасштабної війни БФ «Схід SOS» значно розширився та надає допомогу на всіх підконтрольних Уряду України територіях. Команди БФ «Схід SOS» займаються евакуацією, надають юридичні та психосоціальні консультації у прифронтових населених пунктах, відбудовують шелтери й укриття, оснащують Пункти незламності, розвивають сектор освіти, адвокатують зміни, документують воєнні злочини, відстоюють права жінок і дітей, надають благодійну допомогу громадам і підтримують постраждалих від гендерно зумовленого насильства. 

Ретрит-програми для команд БФ «Схід SOS» проведені за фінансової підтримки KURVE Wustrow у межах проєкту «Розширення можливостей громадянського суспільства для ненасильницької трансформації конфліктів за участю державних суб’єктів».

Новини