БФ «Схід SOS» долучився до моніторингу місць тимчасового проживання у Кропивницькому

Юристка Благодійного фонду «Схід SOS» відвідала місця тимчасового проживання ВПО в місті Кропивницький. Моніторинг був ініційований Офісом Омбудсмана, до процесу долучилися також представник Офісу у Кіровоградській області та регіональний координатор з питань дотримання прав ВПО. 

Команда відвідала 7 осередків, в яких всі люди живуть безплатно. Деякі з місця тимчасового проживання (МТП) розташовані на базі дитячих садків і шкіл, вони оснащені новими системами водопостачання та каналізацією, в інших триває процес комплексного ремонту та реконструкції. 

У всіх МТП є санітарно-гігієнічні приміщення з душовими кабінами та туалетами, облаштовані й загальнодоступні кухні з побутовою технікою. Водопостачання та опалення централізовані, температурний режим у межах норми. 

«Фонд від початку повномасштабного вторгнення рф активно підтримує місця тимчасового проживання. Вимушено переміщених людей відвідують команди психосоціальної допомоги та юристи, які надають безоплатні послуги. Фонд надає благодійну допомогу, зокрема й продуктово-гігієнічні набори та опалювальні матеріали, оснащує приміщення побутовою технікою та генераторами. Для нас важливо створювати гідні умови для людей. Також ми завжди готові адвокатувати зміни у законодавстві задля адаптації та інтеграції», – підкреслила координаторка напряму адвокації Юлія Матвійчук. 

Команда адвокаційного напряму БФ «Схід SOS» здійснює діяльність у межах програми «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Нагадаємо, у травні 2024 року координаторка адвокаційного напряму долучилася до засідання експертної ради при представникові Уповноваженого ВРУ з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України. 

Новини