Теплою весною до мальовничої луганщини завітала естонська фрілансерка та художниця Ярина Іло, яка мандрувала областю та відвідала шість шкіл задля проведення арт-терапевтичних ворк-шопів для дітлахів та педагогів.

20 травня “Восток-SOS” відправився на північ Луганської області до Біловодського району. У Новодеркульському ЗЗСО ім. Пастухова відбувся майстер-клас для дітей, на якому вони вперше познайомилися з натуральними матеріалами для малювання та залишились у захваті від спілкування з іноземною гостею. Після заняття для нашої команди провели невелику екскурсію в музеї школи та в деркульському кінному заводі. Після перерви ми перемістилися до Біловодської гімназії, в якій для педагогічного колективу провели сесію у форматі малювання з елементами психологічної терапії.

Наступного дня, натхненна сонячною погодою України, Ярина завітала до Сватівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, де цілий день працювала з дитячим та вчительським колективом. Їй було приємно чути у свою адресу вдячні відгуки дітлахів та дорослих.

У середу, 22 травня нам вдалось відвідати дві школи, у м. Рубіжному – ЗОШ №3 та у Сєвєродонецьку – ЗОШ №15. Терапія мистецтвом дозволила художниці не лише коректно здійснити діагностику особливостей особистісного розвитку кожної ди­тини, але й побудувати доброзичливі стосунки між дітьми у соціумі.

Остання подорож відбулась до міста, розташованого на крутих схилах правого берега річки Сіверський Донець – Привілля. Дружній колектив Лисичанської ЗОШ №7 зустрів нашу команду приємними емоціями та зарядив іноземку на  плідні заняття. Педагоги залишилися під позитивними враженнями та запросили нас приїздити частіше. Тренінги проходили за підтримки «MTU Mondo» та фінансової допомоги Міністерства закордонних справ Естонії.

Share