Альянс українських організацій громадянського суспільства підписав меморандум із Міністерством реінтеграції

5 червня 2024 року 16 представників Альянсу українських організацій громадянського суспільства, до якого входить і Благодійний фонд «Схід SOS», підписали меморандум із Міністерством реінтеграції. Головна мета – посилення ролі організацій у гуманітарному реагуванні, визнання нашої експертизи та підтримка в розбудові спроможностей. 

Виконавча директорка Благодійного фонду «Схід SOS» Юлія Красільникова долучилася до заходу, в якому також взяли участь віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції ТОТ Ірини Верещук, гуманітарна координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун і керівниця Альянсу Людмили Леонова.

«Міжнародна спільнота визнала організованість, системність і спроможність організацій цільово використовувати кошти, які надходять в Україну на гуманітарному фронті», – прокоментувала Ірина Верещук.

БФ «Схід SOS» брав активну участь у розробці стратегії, адже локалізація передбачає зокрема й збільшення коштів на інституційну підтримку організацій. Це великий внесок у сталість України, адже організації включені у процес евакуації зі прифронтових і деокупованих територій, надання благодійної допомоги постраждалим від агресії рф, підтримки освітян, відбудови пошкодженого внаслідок війни житла тощо.

«Ми – благодійна організація. До цього ми мали прямі контракти з європейськими та американськими донорами, як-от USAID, з яким ми реалізуємо проєкт з евакуації зі прифронтових територій. За підтримки Європейської Комісії реалізуємо моніторингові місії, документуємо воєнні злочини та проводимо адвокацію. Водночас для багатьох менших організацій все це не було доступним. Завдяки фокусу на локалізацію ми розширюємо можливості залучення коштів і прийняття самостійних рішень щодо реалізації задля реагування на актуальні потреби», – пояснила виконавча директорка фонду Юлія Красільникова. 


Учасниками розробки стали команди БФ «Право на захист», БО «Національна мережа розвитку локальної філантропії», ГО «Helping to Leave», ГО «Philanthropy in Ukraine», Товариства Червоного Хреста України, ГО «Проліска», БФ «Схід SOS», БО «Фонд Східна Європа», БФ «Сміливі», БФ «Карітас України», БФ «Твоя опора», ГО «ІСАР Єднання», ГО «Дівчата», БО «Українська освітня платформа», ГО «КРИМ СОС» і Альянсу українських організацій громадянського суспільства.

Новини