Благодійний фонд «Восток-SОS» за підтримки естонської організації Mondo в партнерстві із Загальноосвітнім навчальним закладом I-III ступенів Скандинавською гімназією м. Київ запрошує взяти участь у IІІ науково-практичній конференції Модель ООН  у Луганській області.

Що таке Модель ООН?

Модель Організації Об’єднаних Націй – це гра, що імітує роботу різних органів ООН. А її учасники виступають у ролі дипломатів, що представляють інтереси країн-членів ООН і беруть участь в обговоренні питань порядку денного.

Навіщо учням брати участь у Моделі ООН?

Модель ООН спрямована на розвиток широкого світогляду учнів, стимулюючи прагнення до мирного вирішення світових проблем і знаходження консенсусу, формування комунікативних, політичних, соціальних і лідерських компетенцій, підвищення рівня обізнаності молодого покоління з питань, що хвилюють світову спільноту, сприяння зацікавленості в діяльності ООН та інших міжнародних організацій, підвищення обізнаності школярів щодо світових проблем.

У період з 22 по 24 листопада 2019 року Сєвєродонецьк стане майданчиком для відтворення діяльності найбільш впливової організації світу та обговорення міжнародних викликів для учасників з усієї Луганської області. У Моделі братимуть участь 40 делегатів, представники 8-ми шкіл області – по п’ять учнів та два педагоги від кожної.  Кожен учень представлятиме одну країну, яку назначать організатори під час відбору, та готуватиме політичну заяву, яка проголошується в комітетах. Один із членів команди, як посол, на відкритті Генеральної Асамблеї проголосить вступну промову (до 1 хв.) англійською мовою. Робочими мовами заходу будуть українська та російська.

Учасники, які пройдуть конкурсний відбір, протягом трьох днів будуть відтворювати діяльність двох справжніх комітетів ООН: Рада Безпеки (Тема: Захист прав журналістів під час збройних конфліктів) та Дитячий Фонд (UNICEF) (Тема: Інфантицид та Неонатицид). Кожній школі-учасниці буде наданий свій віртуальний тренер, який заздалегідь навчатиме онлайн учнів і допоможе якісно підготуватись до Моделі ООН.

Також звертаємо вашу увагу, що в суботу 23 листопада ввечері буде дипломатичний прийом, рецепція для делегатів. Все буде як на справжньому прийомі делегатів країн ООН: фуршет із закусками, знайомство, обмін думками щодо цілей сталого розвитку. Кожен делегат має представити якусь просту, але характерну національну страву, яку зможе скуштувати кожен (наприклад, це можуть бути сосиски від делегата з Німеччини або червоний чай (ройбуш) від делегата Південно-Африканської Республіки). Також просимо підійти творчо до свого образу, підібрати та привезти із собою невеличку деталь національного одягу країни делегата. Це може бути сорочка, капелюх, хустка, краватка чи прикраса.

Для того, щоб взяти участь у Моделі, просимо заповнити анкету для п’ятьох учнів 10-11 класів від навчального закладу. Школи-учасниці будуть відбиратися за найкращими мотиваційними листами учнів-претендентів.

Крайній строк подачі заявки – 2 листопада 2019 року.

Участь двох супроводжуючих вчителів від школи обов’язкова. Один/на з них буде брати участь у тренінгу для тренерів Моделі ООН (21 листопада 2019 року), для того, щоб потім відтворити дану гру у своєму навчальному закладі.

Для уточнення деталей можна звертатися за телефоном 099-515-48-52 – асистентка координаторки освітнього напряму БФ «Восток-SOS» Баннікова Світлана.

Усі витрати на проїзд (при наявності квитків), проживання та харчування компенсуються організаторами.

Документи для ознайомлення:

Досвід участі в Львівській Моделі ООН представниць трьох шкіл Луганської області:

Модель ООН во Львове. Поездка за вдохновением, как это было

Международная Модель ООН во Львове. Впечатления от поездки

Перша Модель ООН в Луганській області:

У Сєвєродонецьку відбулась Перша Модель ООН в Луганській області

Друга Модель ООН в Луганській області:

У Сєвєродонецьку відбулась II науково-практична конференція Модель ООН в Луганській області

Share