(оновлено) Російські спецслужби викрали громадянина України на території Республіки Білорусь

21056308_1945550325718020_2450256353931965455_o24 серпня 2017 року громадянин України Павло Гриб (19 років,1998 року народження) зник на териториї Республіки Білорусь. Станом на 29 серпня 2017 року  його місцезнаходження досі невідомо. Офіційні органи влади Республіки Білорусь не підтверджують затримання правоохроними органами чи утримання громадянина України Павла Гриба у себе.

Павло Гриб поїхав до Білорусі, міста Гомель на зустріч з дівчиною, з якою познайомився і спілкувався тільки в соціальних мережах, без особистого знайомства, спочатку в соціальний мережі Vkontakte, а потім в Skype, яка з його слів, мала приїхати на зустріч з Російської Федерації.

За домовленістю із батьками, Павло мав повернутись в той же день. Коли на наступний день він не повернувся, то батько Павла Ігор Гриб поїхав до Гомеля на його пошуки. Вже знаходячись у Республіці Білорусь стало відомо, що Павло Гриб знаходиться в розшуку за статтею 205 Кримінального кодексу Російської Федерації (терористичний акт), ініціатором відкриття справи є Федеральна служба безпеки  Російської Федерації по Краснодарському краю місті Сочі. Згідно наявної у ЗМІ інформації дівчину з Сочі, з якою зустрічався Павло Гриб, призначити зустріч у Гомелі змусили самі представники Федеральної служби безпеки Російської Федерації, відкривши на 17-річну росіянку справу по тероризму та погрожуючи їй.

Павло Гриб жодного разу в житті не відвідував територію Російської Федерації, а закордоном в перше і в останнє був у 2012 році ще дитиною. Після початку військової агресії Російської Федерації проти України у 2014 році,  Павло Гриб  був активним дописувачем в соціальних мережах, часто не підбирав вирази відносно ворогів Батьківщини. Можливо, це і стало приводом для привернення уваги до нього російських спецслужб. Павло Гриб не брав участі в бойових діях на сході України, та й служити в силових структурах, за станом здоров’я, йому заборонено. Він має інвалідність. Павло постійно змушений приймати підтримуючи препарати. Відсутність ліків може привести до фатальних наслідків.

В Гомельській прикордонній групі, на звернення батьків надати інформацію відносно місцезнаходження сина відмовились, посилаючись на її відсутність. Хоча відповідно до інструкцій, прикордонники при виявленні в пункті пропуску осіб, відносно яких оголошено розшук, проводиться їх затримання з подальшою передачею відомству, яке ініціювало розшук. Як відомо, у Республіки Білорусь та Російської Федерації використовуються спільні бази.

Є всі підстави вважати, що має місце насильницьке зникнення громадянина України Павла Гриба за участю  Федеральної служби безпеки Російської Федерації, що виманило Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною.

Консул України в Мінську повідомив, що за офіційною інформацією Павла Гриба немає серед затриманих у СІЗО Білорусі. Посольство України в Мінську скерувало ноту в МЗС Білорусі, щоб з’ясувати місце перебування Павла Гриба, проте надходження ноти МЗС Білорусі не підтверджує.

За даним фактом Чернігівська прокуратура розслідує кримінальне провадження стосовно зникнення громадянина України в Білорусі.

Речник КГБ Республіки Беларусь Дзмітрий Пабяржин коментує ситуацію: “Ми живемо в правовій державі, і все тут робиться в рамках закону. Подивіться уважно законодавство, які правоохоронні органи мають право працювати на території Білорусі – лише білоруські. Уже не вперше в нашій ЗМІ висвітлювали такі процедури, коли людина знаходиться в міжнародному або якимось іншим розшуку. Процедуру ніхто не змінював, а ті вигадки, які зараз поширюються, вони і залишаються вигадками. А де гарантія того, що він приїхав до Білорусі? А, може, хлопець тут друзів нових знайшов і загуляв десь – справа-то молода. По-різному в житті буває, а тут відразу такі звинувачення “

Новини